На цьому тижні, 16 травня, в Польщі вступить в силу новий закон про надання допомоги в зборі врожаю. Таким чином, вводиться новий тип трудового договору «Про допомогу в зборі врожаю» (Umowa o pomocy przy zbiorach), передає Корупція.Інфо.

Йдеться про польові роботи: збор, сортування, чистку і заготівлю овочів, фруктів і ягід. Даний документ буде реєструвати сам роботодавець за 30 злотих в повітовому управлінні.

Популярне: "Я впевнена, що…": Відома російська співачка звинуватила Україну у провалі Самойлової на "Євробаченні"

Саме оформлення буде безкоштовним, як для найманців, так і для наймача. Стільки ж коштує оформлення декларації про намір залучити до роботи іноземця.

На сезонну роботу робочим відведено 180 днів в році. Дозвіл на роботу все ще залишається обов'язковим.

Нововведення має як позитивні, так і негативні сторони. До «плюсів» можна віднести медичну страховку і страхування від нещасних випадків на виробництві. До «мінусів» – роботодавець після укладення цього договору має право на власний розсуд встановлювати зарплати своїм найманим працівникам.

Зокрема, цей закон дозволяє платити найманцям менше встановленого в країні мінімуму. Відзначимо, що в Польщі мінімальна заробітна плата становить 13,70 злотих за годину або 2 100 злотих на місяць.