Для українців, які отримують препарати за програмою "Доступні ліки" з 1 квітня 2019 вводиться електронний рецепт.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, додаючи, що для тих, хто ще не уклав договір зі своїм сімейним лікарем, його можна підписати під час візиту до лікаря і одразу ж отримати в електронному вигляді.

При цьому наголошується, що запуск електронного рецепта дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом в будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості.

Це зробить програму ще більш доступною для пацієнтів, – переконані в міністерстві.

МОЗ ініціює кримінальну відповідальність за продаж ліків без рецепта

Крім того нагадаємо, що раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поінформувала, що вже зараз в тестовому режимі запрацювала електронна медична карта. Замість того, щоб записувати інформацію про візити пацієнтів на папері, лікарі будуть заносити її в систему eHealth.

Працювати з електронною медкартою почнуть сімейні лікарі, терапевти і педіатри тих закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров'я і мають контракт з Національною службою здоров'я України, повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я.

Що стосується забезпечення таємниці персональних даних пацієнта, Уляна Супрун відповіла, що система eHealth має всі ті охоронні і забезпечують безпеку програми, щоб ніхто не міг зайти в цю систему.