Кабінет міністрів України офіційно запропонував Верховній Раді перенести терміни введення накопичувальної системи пенсій з 1 січня 2019-го на 1 січня 2020 року.

Про це йдеться в постанові уряду, яка була прийнята на засіданні в середу, 14 листопада. В уряді пояснили таке рішення тим, що для реформування системи пенсій у державному бюджеті поки що недостатньо коштів. З кошторису, зокрема, повинен фінансуватися запуск Накопичувального пенсійного фонду, зарплати його працівникам та інші витрати.

Відзначається, що всі напрацьовані норми накопичувального пенсійного страхування будуть збережені. Зокрема, застраховані особи, яким на 1 січня 2020 року (до цього – 2019 року) залишиться менше 10 років до пенсії, матимуть право відмовитися від виплат страхових внесків до накопичувальної системи.

В даний момент пенсійні активи Накопичувального фонду складають 1 гривню. Саме така сума буде первинною вартістю одиниці накопичувальних пенсійних активів для громадянина України.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


Варто нагадати, що раніше повідомлялося про те, що в Раді зареєстровано законопроект №6677. Він передбачає, що крім ЄСВ, українці будуть щомісяця платити з зарплати від 2 до 7% нового "податку" на накопичувальну пенсію.

В результаті українці зможуть отримувати відразу дві виплати – з солідарного рівня (діє зараз) і накопичувального (завдяки щомісячним внескам). Так, якщо віддавати із зарплати на накопичувальні пенсії 7%, то розмір "другої" пенсії складе 10,2% від останньої зарплати для чоловіків і 7,3% для жінок (вони живуть на пенсії довше). При внеску в 10% – 14,6% для чоловіків і 10,4% для жінок, при внеску в 15% – 21,7% для чоловіків і 15,4% для жінок.