Перед тим, як називати командира танкового екіпажу "ДНР" Світлану Дрюк із позивним "Вітерець", котра перейшла на бік України, легендарною, треба провести ретельну перевірку даних, аж до чуток про неї в лавах терористів.

Таку думку висловив генерал-лейтенант запасу, екс-заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Юрій Радковець.

"Я звик до всього ставитися критично. Уже п'ятий рік іде війна, на носі — президентські й парламентські вибори. Завдання ворога просте: неодмінно вплинути на внутрішньополітичну ситуацію в країні, внести розкол, посіяти сумніви або, навпаки, необґрунтовану ейфорію, що ось, нарешті, почалося і все таке. Йому потрібен повний хаос", — сказав він.

"Своїх планів Путін не міняв ні щодо Криму, ні щодо ОРДЛО. І те, що російські війська стоять уздовж кордону — приблизно 90 тисяч — й постійно оснащуються, зокрема, війська наступального характеру, свідчить про те, що ці сили можуть бути залучені, перш за все у момент, коли в України пануватиме політичний розбрат. Тому до цієї ситуації треба поставитися з критичною обережністю", — додав Радковець.

За його словами, необхідно проаналізувати всю інформацію про "ополченочку": де вона навчалася і працювала, хто її батьки й родичі, з ким вона контактувала, вивчити також думку тих, хто перебуває по той бік, всілякі чутки про неї.

"Це велика і кропітка робота. Це той випадок, коли не треба поспішати з тим, щоб робити з неї Надію Савченко №2. Мені б, звичайно, хотілося, щоб переходили на український бік, щоб діяла амністія в першу чергу для тих людей, які були обмануті, яких втягнули туди залякуванням. Але! Якщо ти доросла людина, отримала освіту, жила в незалежній Україні, а потім добровільно перейшла на бік ворога, до того ж ще й командувала танковим підрозділом терористів — наслідки для тебе можуть бути й мають бути жорсткішими", — вважає генерал-лейтенант запасу.

Крім того, за його словами, Україна повинна діяти винятково в рамках міжнародного права.

"Інакше, якщо спиратися тільки на національне законодавство, вибачте, але ніякий суд, ніяка Гаага цьому не повірить", — додав він.

Як повідомляли раніше, Дрюк перейшла на бік України і тепер співпрацює з українською контррозвідкою. Вона розкрила сценарій, який може застосувати Росія в разі масштабного наступу на Україну.