Якщо загориться сховище високотоксичного ракетного палива меланжу, що знаходиться за 10 км від Калинівки, де пожежа цієї ночі охопила військовий склад боєприпасів, в атмосферу будуть викинуті продукти горіння, що дуже негативно відіб'ється на здоров'ї людей, передає Корупція.Інфо.

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва


Про це в коментарі "МедОбозу" розповів Мирослав Мальований, завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування національного університету Львівська політехніка.

За його словами, вже давно стояло питання про утилізацію цього палива, оскільки там багато небезпечної азотної кислоти.

"Швидше за все буде те ж саме, що трапляється, коли горить нафтобаза. Буде горіти паливо, яке призведе до сильного забруднення навколишнього середовища. Це, в свою чергу, дуже негативно вплине на здоров'я людей. Викиди продуктів горіння є токсичними і можуть сильно нашкодити здоров'ю людей", – говорить він.

Меланж – це високотоксичний окислювач палива для ракет середньої та малої дальності. На складах Міністерства оборони цей окислювач значиться під маркою АК-20К. Він являє собою концентровану азотну кислоту – не менше 74 відсотків складу. Це – легкозаймиста сполука червоного або жовтого кольору.

Навіть незначне потрапляння меланжу в атмосферу призводить до серйозних і необоротних наслідків для живого організму. Оскільки його гранично допустима концентрація 0,005 (одна п'ятитисячна) мг/л, тобто всього кілька вдихів випарів меланжу, можуть виявитися згубними для організму. Тривале перебування у хмарі меланжу без костюма хімічного захисту призводить до летального результату.

У Міноборони також заявили, що інформація про наявність хімічної зброї на складах ЗСУ в Калинівці на Вінниччині не відповідає дійсності.