Українські кораблі обов'язково спробують пройти через Керченську протоку. Цей прохід буде більш підготовленим і пройде в супроводі флоту НАТО.

Про терміни, коли це станеться, знають лише три людини в країні. Про це в інтерв'ю «ФАКТАМ» заявив військовий експерт і блогер Олексій Арестович.

При цьому експерт уточнив, що в Азовське море Натовські кораблі не увійдуть. Але до протоки вони українські судна супроводжуватимуть.

За його словами, за проходом будуть також спостерігати з повітря, з військових літаків і навіть з космосу, через супутник.

«Під таким пильним наглядом сил НАТО росіяни навряд чи зважаться піти на таран українського військового судна.  ругого тарану не буде. Таранити в присутності представників Північноатлантичного альянсу і при цьому залишитися безкарним складно», -вважає Арестович.

Він припустив, що для більшої впевненості на борту українських кораблів будуть перебувати офіцери НАТО.

«Росіяни не ризикнуть стріляти і таранити наші кораблі. Це дорого їм обійдеться. НАТО може зробити дуже боляче », – додав він.

Також, Арестович зазначив, що країни НАТО зацікавлені в тому, щоб Україна також увійшла до Північноатлантичного альянсу. 

Він підкреслив, що Україна не має ресурсу на нейтралітет і їй треба вступати в наднаціональний військово-політичний блок.

"У НАТО нас візьмуть швидше, ніж в ЄС … Усередині НАТО 36 конфліктів, країни НАТО воюють між собою і все одно є державами Північноатлантичного альянсу. Наявність військових конфліктів не є перешкодою (для вступу в союз)", – сказав Арестович .

Він дотримується думки, що Україна повинна йти в НАТО.

"Ми дуже серйозна сухопутна сила для НАТО, а перед НАТО постають проблеми, тому що ЄС хоче створювати власну армію, і їм потрібно десь брати людей, які зможуть виконувати військові обов'язки. Якщо вони нас приймають – це 500 тисяч силовиків, готових воювати і мають унікальний досвід війни з Росією", – пояснив експерт.

В свою чергу в Росії вже перейнялися планами України здійснити прохід своїх військових кораблів через Керченську протоку з залученням спостерігачів НАТО. Зокрема, МЗС РФ застеріг Великобританію від «участі в небезпечних маневрах, що можуть призвести до серйозних наслідків».

Нагадаємо, про те, що Росія побоїться нападати на українські кораблі при черговій спробі проходу через Керченську протоку, заявляв і ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан. За його словами, Кремль утримається від ескалації конфлікту, знаючи що за ситуацією спостерігають західні партнери.