Зі збільшенням випадків “бавовни” в тимчасово окупованому Криму все частіше говорять про його найближчу деокупацію та звільнення української території. Однак для цього потрібна добре продумана стратегія.

Наразі повернути тимчасово окуповану територію Криму контрнаступальними діями або повітряним чи морським десантом неможливо.

“Ця місія буде мати якийсь сценарій для самогубств, так само як було з островом Зміїний, де постійно висаджувалися російські окупанти і їх там знищували. Тому це нереалістично”, – розповів 24 каналу військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко.

На його думку, реалістичним є здійснення вогневого тиску на найбільш важливі логістичні та не тільки логістичні об’єкти військової інфраструктури російської армії у Криму. Серед інших дій він також розглядає звільнення лівобережної частини Херсонської та Запорізької областей для того, щоб максимально збільшити цей вогневий тиск та знищення логістичної артерії – керченського мосту.

Комбіновані дії щодо повної деокупації можна починати вже коли територія Криму буде фактично заблокована – кримський міст пошкоджено або знищено, а ЗСУ будуть на материковій частині України на кордоні з півостровом.

“Бавовни” буде в рази більше. До силового тиску можна буде під’єднувати режим дипломатії у форматі ультиматумів. Мовляв, поки у вас ще є така можливість, залишайте тимчасово окуповану територію Криму, тому що це буде другий Зміїний. Так, воно займе більше часу, але так чи інакше вони зроблять “жест доброї волі”, – підсумував Коваленко.

Зауважимо, деяка кількість “бавовни” у Криму пов’язаніа з тим, що ППО вже на території півострова відпрацьовує по дронах і безпілотниках, що насправді нівелює репутацію росії.

Чому в “бавовні” в Криму росія не звинувачує Україну?

Коваленко розповів, що радше за все, ці дрони і безпілотники залітають на територію півострова з материкової частини України. Але до найближчих позицій ЗСУ з Севастополя, з Керчі, де були помічені дрони – приблизно 270 кілометрів.

“Тобто цю відстань вони мали пролетіти і по окупованій материковій частині України, де діє ешелована російська ППО. Потім над морем, де також є охоплення ППО російських окупантів. А далі ще зайти на півострів, де також ешелонована ППО ворога”, – підкреслив військовий оглядач.

Отже, за словами експерта, якщо це дійсно літальні апарати ЗСУ, значить ППО окупантів взагалі не відпрацьовує на 100%. Тому росіяни і не поспішають повідомляти, що в Криму відбулась атака дронів, тому що виникнуть запитання до ППО.

“Майже 300 кілометрів пролітає цей дрон, а лише над Севастополем чи Керчем його помічають. А це величезні ризики для важливих об’єктів у Криму”, – наголосив Коваленко.

Це перевірка ефективності російської ППО

Військовий оглядач зазначив, те, що відбувається в Криму – це перевірка ефективності російської ППО.

“Це нівелювання репутації російської ППО”, – додав він.

Якщо це дійсно дрони ЗСУ, то використання такої кількості подібної техніки потрібне для того, аби з’ясувати нюанси роботи ворожої ППО.

“Дізнатись місце розміщення зенітно-ракетних комплексів і не тільки. На яких висотах вони відпрацьовують. По яких об’єктах, якого саме розміру тощо, – деталізував військовий експерт.

Це відбувається, ймовірно, для того, щоб здійснити щось цікавіше, щось більш масштабне. Зауважимо, сезон “бавовни” в окупованому Криму розпочався 9 серпня. Саме тоді пролунали вибухи на військовому аеродромі “Саки” біля Новофедорівки. Наступної “бавовни” довелося чекати цілий тиждень. 16 серпня вибухи почули на ворожому складі боєприпасів у Джанкойському районі, а також на військовому аеродромі “Гвардійське” поблизу Сімферополя.