Наші статті
Подобається

«Дружина хвора на рак, скандал зі службою сина і звинувачення в сектантстві»: Що відомо про «кривавого пастора» Олександра Турчинова і його сім’ю

11/06/2018     Автор: Ігор Нагорний
«Дружина хвора на рак, скандал зі службою сина і звинувачення в сектантстві»: Що відомо про «кривавого пастора» Олександра Турчинова і його сім’ю

Він тричі з'являвся в українській політиці, очолюючи революційні протести і навіть побував в Президентському кріслі. Багато хто називає його відповідальним чиновником, а деякі вимагають завести кримінальну справу. Що відомо про Олександра Турчинова і його близьких, дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Олександр Турчинов народився в 1964 році в Дніпропетровську. Його батько Валентин Іванович був майстром спорту СРСР з волейболу. За розповідями однокласників, Олександр ріс здатним хлопцем, вчився на 5-РСІ, але офіційно золоту медаль не отримав. Після здобуття середньої освіти він вступив до Дніпропетровського металургійного інституту.

Популярне: Лічильників не буде: В Україні вступив у дію закон. Як тепер українці платитимуть за послуги ЖКГ

У студентські роки Олександр проявляє активну громадянську позицію, за що його вже після закінчення інституту відразу приймають секретарем одного з райкомів комсомолу. Тоді він домігся підвищення і став заступником не менш відомого Сергія Тігіпка, який в той час був завідувачем відділу агітації і пропаганди в Дніпропетровському ВЛКСМ. Правда підніматися кар'єрними сходами далі – не вдалося. СРСР розвалився.

У 90-их роках, Турчинов вирішує піти з політики в бізнес. Він стає головним редактором інформаційного агентства «УНА-прес АПН», паралельно займаючись наукою. Він навіть став директором Інституту міжнародних зв'язків. Саме тоді він заводить корисні знайомства які після дуже сильно вплинули на життя Турчинова. Одним з таких став Леонід Кучма, який тоді ще був прем'єром, уже в 1993 році взяв Олександра своїм особистим помічником. А вже через рік, Олександр створює власну партію «Громада». Саме ця партія дозволила йому вперше потрапити до Верховної Ради.

Правда вже в 2000-х він вирішує, що прийшла пора міняти сторону, і зближується з Юлією Тимошенко, разом з якою виступає одним з лідерів акції «Україна без Кучми», потім очолює і «Помаранчеву революцію», привівши Ющенко до перемоги. Саме Турчинов був творцем і фактичним лідером «Батьківщини», після того, як Юлія Володимирівна стала віце-прем'єром. Самого ж Олександра Ющенко призначає главою СБУ. Але пропрацював він недовго, після відставки Тимошенко звільнився сам.

Після цього знову стає депутатом і отримує посаду віце-прем'єр-міністра аж до 2010 року. Під час його роботи в СБУ виникає перший скандал, пов'язаний з його релігією. Турчинов виявився шанувальником баптистської церкви, і не просто звичайним відвідувачем, а проповідником. Тоді його називали сектантом і заявляли, що довіряти державні таємниці такій людині не можна, але Турчинов заявляв, що всі його проповіді відкриті і будь-який бажаючий може прийти і послухати, про що він розповідає на зборах. Проблема вщухла, але ще не раз піднімалася і пізніше.

Найгучніша поява на політичній арені України була пов'язана з «Революцією Гідності» в 2014 році. Він став одним з лідерів Майдану і саме йому пророкували крісло Президента. Саме він взяв на себе функції Президента України, передавши пізніше пост Петру Порошенко. Саме через це рішення на Турчинова навалилося найбільше критики. Його звинувачували в тому, що він вчасно не віддав наказ про оборону Криму та віддав півострів Росії. Він почав АТО, відправивши на фронт молодих хлопців. За це Олександр отримав гучне прізвисько «Кривавий Пастор», і за це проти Турчинова навіть завели кримінальну справу, правда сьогодні 11 червня, генерал ВСУ Павло Дісяк заявив, що у військовій прокуратурі кримінальне провадження просто закрили, не знайшовши факту злочину. Зараз же Олександр займає посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Турчинов не бідує, в минулому році він задекларував понад 2,6 мільйона гривень доходу. Крім цього чоловік зберігає понад 41,5 мільйон гривень на рахунках в банках. Олександр прославився в Україні не тільки як політик, але і письменник. Він уже видав кілька художніх книг, найвідомішими з яких стали «Ілюзія стразами», «Свідоцтво» «Таємна вечеря» і «Пришестя». За його книг навіть знімали фільми.

Є у Турчинова і улюблена родина. Зі своєю дружиною Анною він познайомився ще за часів роботи в комсомолі. Незважаючи на те, що відносини розвивалися дуже повільно і два роки молоді люди зустрічалася раз в тиждень, вони одружилися. Жінка розповідала, що ініціатором була її матуся, яка просто взяла і замовила зал для весілля, а потім змусила дочку з її коханим розписатися. Про жінку відомо небагато – вона закінчила Дніпропетровський університет і стала займатися наукою. Зараз вона декан одного з факультетів в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова.

За даними видання «РІАНОВОСТІУКРАІНА», у Ганни рак грудей і вона їздить лікуватися до Німеччини. До речі з Ганною був пов'язаний ще один скандал. Коли в 2016 році шанувальник Януковича спробував помститися Турчинову, напавши на його дружину з ножем прямо в будівлі інституту. Тоді жінку врятував охоронець.

Суд визнав чоловіка винним і посадив його у в'язницю строком на 8 років і 6 місяців. Зараз же вона продовжує свою наукову діяльність.

Одною з останніх її заяв стала стаття про «гомодиктатуру» в Україні. За словами Анни українцям навмисно прищеплюють відторгнення від сімейних цінностей. Такі висновки дружина Турчинова зробила з останніх заяв Міністерства освіти, де заявили, що приберуть з підручників слово «батьки», а також все, що може образити дітей з неповних сімей.

Є у сімейної пари і син Кирило. Хлопець в кінці минулого року захистив свою кандидатську дисертацію. Йому виповнилося 25 років. З ним теж пов'язаний гучний скандал. Турчинов хвалився, що його син пішов добровольцем в Національну гвардію і відслужив на фронті.

Але за даними видання «Страна.ЮА», той і близько не торкався зброї. Він працював офіцером юридичного управління і просто займався документами. До речі за свою роботу Кирило ще й отримував зарплату 5500 гривень. Зараз же хлопчик по стопах батька теж вирішив стати письменником і вже опублікував кілька романів у стилі фентезі.