З травня 2014 року киянка Ольга Риліна, 32 роки, живе в місті Дубай, найбільшому в Об'єднаних Арабських Еміратах. 

Працює менеджером із розвитку каналів збуту в компанії з інформаційно-комунікаційних технологій, повідомляє Корупція. Інфо

"У Києві 7 років працювала в галузі маркетингу та реклами. Давно хотілося поїхати в Емірати. Вирішила спробувати. Через агенцію з працевлаштування за кордоном отримала пропозицію роботи адміністратором турецького ресторану в Абу-Дабі, – розповідає Риліна. – Переїхала одна. Я взагалі нічого не боюсь, звикла самостійно подорожувати різними країнами.

741267_2_w_590

Відвідувала Австрію, Угорщину, Чорногорію, Хорватію, Туреччину, Чехію, Велику Британію, Ливан, Оман, Гонконг. Тому сприйняла це, як виклик та можливість довести свою стійкість.

Звільнилась через три місяці.

Я очікувала, що тут гроші падають із пальм. Але сталося не так, як гадалося. Роботодавці мені пообіцяли, що в кімнаті житимуть по дві дівчини, а було п'ять. Домовлялись про 9-тигодинний робочий день, а працювати довелось по 12-14 годин. Обіцяли, що за перепрацьовані години дадуть подвійну оплату. Гроші взагалі не заплатили. Звільнилась за три місяці. Нову роботу шукала 2 місяці.

741267_3_w_590

Було важко пристосуватися до літа із 60°С спеки. Але для мене спека краща, ніж холод. Тому звикла. Завжди маю головний убір, воду і деякі таблетки на екстрений випадок. Місто повністю пристосоване до жари – кондиціонери є навіть на зупинках.Спілкуватись було складно, бо англійська мова у різних національностей дуже відрізняється від тієї, яку ми вчимо в Україні. Англійську знала на побутовому рівні, тому вивчала на місці, також швидко опанувала бізнес-англійську. Арабську вчу потрохи, можу розмовляти на базовому рівні. Писати та читати ще не вмію. У планах вивчити арабську, це дуже допомагає в спілкуванні та кар'єрі.

741267_4_w_590

Можуть зробити зауваження стосовно відвертого одягу. У державних установах потрібно прикривати плечі, декольте та ноги. Спиртне на вулиці пити не можна – лише вдома або в ресторані чи пабі. Кемпінг та барбекю влаштовувати можна тільки у відведених для цього місцях. 

Під час Рамадану (піст у мусульман, триває місяць) пити та їсти прилюдно не дозволяють. Навіть жувати жуйку. За законом ісламу, не можна жити в одній квартирі людям різної статі. Лише одруженим або родичам. Але за високу орендну плату на це очі закривають. 
У Емірати не можна провозити мак. Тут це як наркотик, можуть заарештувати.

Три місяці подорожувала Еміратами. Сучасні виставки, перформанси, інсталяції, виступи світових зірок, опера, кіно, театр, дні ісламської культури. Неймовірні розважальні парки, аквапарки, акваріуми, атракціони. Одразу відчула, це – моє місто.

Зелених краєвидів тут нема. Я живу на околиці міста, тому бачу бетонні джунглі або піщані бархани. Туристи сюди не доїжджають. Це в центральній частині багато екзотичних дерев і пальм. 

Тут дуже висока платня за житло. Може бути від $500 за місце в кімнаті і до $2000 за однокімнатну квартиру. Все залежить від району. Середня зарплата фахівця-українця приблизно $2000-3000. Я маю на увазі мою сферу діяльності.