У договорі про Союзну державу Білорусі з Росією було передбачено створення спільної конституції, валюти й органів управління, проте РФ не погодилася на реальне зближення. Про це заявив 1 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко на прес-конференції, яку транслює канал "Мир 24".

"Тільки ледачий в мене не кидав каміння і палиць. Дійшло до того, що я вже думав, що мене де-небудь застрелять як мінімум, де-небудь літак зіб'ють. Мене почали звинувачувати в поваленні ледь не конституційного ладу в Росії. Типу того, що зараз Лукашенко прибіжить, шапку Мономаха на себе надіне і там сяде. Було таке", – підкреслив він.

Лукашенко зазначив, що йому навіть заборонили відвідувати російські регіони.

"А зараз цим питанням почала перейматися верхотура ваша. Раптом щось змінилося? Чим це пояснюють? Ми вже мали біду з Україною. І гроші там виділяли [екс-президенту Вікторові] Януковичу, які втратили", – зазначив він.

На думку президента, тепер російське керівництво боїться допомагати Білорусі і хоче отримати гарантії, що не втратить грошей."Я це абсолютно підтримую. Правильно, перш ніж підтримувати когось, треба знати, що буде завтра і яку політику цей ваш партнер проводитиме. Звернулися до питання Союзної держави. Я це вітаю, тому що я був одним із головних ініціаторів союзу з Росією. Усі потихеньку відвалювали звідси, а я завжди говорив, що доля наша така, жити разом. Навіть якщо наш брат не дуже, такий-сякий. Ну братів же не вибирають. І в нас море недоліків", – розповів він.

Лукашенко додав, що якби не спротив Росії, країни вже могли жити у форматі конфедерації "чи ще якогось союзу".

Наприкінці 2018 року російське видання "Московский комсомолец" написало, що Лукашенко на переговорах із Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства з РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту.

10 січня 2019 року Лукашенко назвав розмови про можливе об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха.

15 лютого після зустрічі з Путіним у Сочі президент Білорусі на конференції заявив, що суверенітет країни для нього – "святе". Водночас він зазначив, що з Путіним він об'єднуватися готовий, але невідомо, чи хочуть цього росіяни й білоруси.

22 лютого під час відвідування Військової академії в Мінську Лукашенко закликав не вірити і не читати заяв про ймовірну втрату суверенітету Білорусі.