Чиновники з Мін’юсту вирішили покращити умови утримання в’язнів Вінницької колонії №1. І, щоб побачити об’єктивну картину, відповідна комісія без попередження відвідала тих, кому присудили довічне ув’язнення, передає Корупція.Інфо

Популярне: Пам’ятаєте батька, який підірвав себе в суді? Злочинці тепер вільні, дізнайтесь причину

Начальник колонії Ігор Григоренко і не думає приховувати, що “тут все добре”, адже останні ремонти в колонії робили майже 50 років назад – саме тому тут усе таке застаріле й пошарпане

Електроплити ледве гріють, а термопосуд, яким розвозять їжу, зовсім не тримає тепла. Можна було б сказати, що засуджені харчуються виключно помcтою – усі страви споживаються виключно холодними. Далі – гірше: розвалені туaлети та лазня з іржавими душовими, суцільна антисанiтарiя та грибок на стінах. Засуджені миються лише раз на тиждень.

Камери довічно ув’язнених виглядають ще гірше, ніж усе, що було перед цим, хоча, здавалося б, куди гірше? Дивлячись на стелю, з якої крапає вода, адміністрація виправдовується, мовляв, протікати почало 2 тижні тому. А ремонтували дах востаннє аж у 1980 роках.

Хоча самі довічники на умови утримання не нарікають. В’язнів більше турбує, щоб прийняли законопроект про незаконне засудження. Адже дехто із засуджених так і не визнав вини.

Інший блок – слідчий ізолятор, якому уже близько 200 років. У бараці на 40 квадратних метрів живуть 16 ув’язнених, вирок яких не вступив ще у законну силу. А єдине ноу-хау останніх років – це інтернет.

Втім, ревізори з Києва запевнили, що приїхали не карати, а реформувати пенітенціарну систему. Адже для того, щоб українські в’язниці були як у Європі, потрібні як нові закони, так й адекватне фінансування.

Окрім того, якщо справа дійте до змін, в ідеалі у тюрмах та колоніях запровадять пенітенціарних суддів. Для того, аби судові засідання проводили одразу на території закладу.