Після обшуків в спортклубі “П’ятий елемент”, який належить екс-президенту України Петру Порошенко, в ньому виявили систему тотального стеження і відеофіксації за відвідувачами.

Як повідомили в ДБР, у вентиляційній системі і у всіх кутах жіночої і чоловічої роздягалень слідчі вилучили з’єднані з мережевим кабелем вмонтовані лінзи відеокамер, які збирали негласну інформацію, підслуховували і знімали на відео відвідувачів прямо в роздягальнях.

“На фото зображені системи вентиляцій і сигналізацій з чоловічої та жіночої роздягалень, в які вмонтовано системи відеоспостереження. На момент вилучення вона була приєднана до серверів. З якою метою і куди виводилося відео додатково з’ясовуємо”, – повідомили в ДБР.

21 грудня в ДБР зареєстрували кримінальне провадження за ст. 359 КК України – незаконне використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, повністю задокументовано злочин і вилучено техніку.

Дану інформацію підтверджує і юрист Андрій Портнов: “Друзі, ми звичайно не знаємо, чи сам прослуховував потім Петро Олексійович ці розмови, і робив це в аудіо режимі або відразу в відеоформаті, але це дуже ганебна історія і прекрасна кримінальна фабула. По такій справі фігурант ще не проходив “, – пише юрист.

За даним фактом ДБР відкрило кримінальне провадження.

“Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань зареєстрували кримінальне провадження за фактом виявлення предметів, що мають ознаки спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, які на час вилучення, можливо, перебували в робочому стані. Важливо: під час детального огляду елементів вентиляції та сигналізації встановлено, що в них вмонтовані лінзи відеокамер і приєднані до мережевого кабелю “, – йдеться в зверненні.

Уточнюється, що справу відкрили в зв’язку з ч. 1 ст. 359 Кримінального кодексу України – незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.