Президент України відреагував на підпал будинку глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який стався в ніч на 23 липня. Володимир Зеленський зізнався, що ця подія його схвилювала і засмутила.

Про свої думки і почуття з приводу пожежі глава держави написав у Facebook.

“Буду дуже відвертим. Батьківський будинок активіста Віталія Шабуніна, який був цинічно підпалений, – явна ознака того, що наше суспільство не може прийти в себе після численних трагедій і соціальних потрясінь. Не може відмовитися від нецивілізованих форм з’ясування відносин. Не може перестати грати в демонстративне насильство “, – з сумом констатував президент.

На його думку, Україна повинна вже виходити з епохи конфліктів, оскільки кожен подібний випадок кидає тінь на репутацію держави, інститути влади і особливо на правоохоронні органи.

“На жаль, це дійсно дуже погана історія. Тому що незалежно від поглядів, позиції, громадської активності, будь-яка людина в нашій країні має абсолютне право на недоторканність і свою, і свого житла. Це ж аксіома для зрілих і цивілізованих країн”, – написав Зеленський.

Він додав, що чекає від правоохоронців швидкого розслідування, хто і навіщо влаштував пожежу, і “чому цей хтось так нахабно поводиться по відношенню, перш за все, до громадських активістів, які дійсно часто зачіпають непрості питання суспільного устрою”.

“Зрозуміло, я щиро співчуваю Віталію Шабуніну та всім тим нашим співгромадянам, які через свою громадянську позицію потрапляють в такі неприємні ситуації. Винних потрібно обов’язково знайти і покарати. Саме так – знайти і покарати. А ми – суспільство – все-таки повинні навчитися толерантного ставлення до тих, хто має свою позицію щодо спірних питань. і хто висловлює її активно і регулярно “, – резюмував президент