З 1 травня у Рівному та Чернігові через заборгованість за газ і відсутність лімітів щодо блакитного палива припинили подачу гарячої води.

"З огляду на погіршення економічної ситуації на підприємстві за ваші борги за спожиті послуги, а також за несподіване підняття ціни на газ з боку НАК" Нафтогаз "15% для теплопостачання підприємств з 1 травня, з сьогоднішнього дня, після численних попереджень, централізоване гаряче водопостачання в місті  призупинено ", – повідомили в прес-службі ТОВ" Рівнетеплоенерго ".

Виняток становлять споживачі, які отримують гарячу воду від котелень на твердому паливі.

"Відновлення гарячого водопостачання всього міста буде відновлено при позитивній динаміці сплати за отримані послуги, а також після перекладу необхідної кількості котелень на тверде паливо", – відзначили в компанії.

У той же час в Чернігові половина міста залишилася без гарячої води через відсутність запасу газу.  Причина – велика заборгованість за надані послуги з боку чернігівців і чернігівських підприємств.

"Сьогодні в багатоповерхівки, які обслуговує АТ" Облтеплокомуненерго ", припинена подача гарячої води. Причина: у підприємства відсутні ліміти газу на травень через борги. Зараз без гарячої води 469 багатоповерхових будинків, це 39 тисяч квартир. З них майже 22 тисячі квартир мають  електробойлер або колонки ", – повідомили в прес-службі Чернігівської міськради.

За словами голови правління АТ "Облтеплокомуненерго" Віктора Геращенко, споживачі заборгували компанії майже 150 мільйонів за спожите тепло та гарячу воду.  Завтра компанія планує частково відновити подачу гарячої води за допомогою компанії "ТехНова", яка також є теплопостачальніком.  Зокрема буде відновлюватися подача гарячої води в 297 багатоповерхівок.  Решта будинків підключити технічно неможливо, оскільки вони безпосередньо підключені до окремих газових котелень.

"Втім, це тимчасове рішення. Адже за тепло, яке" Облтеплокомуненерго "бере в борг у компанії" ТехНова ", також потрібно платити", – резюмували в міськраді.

КП "Київтеплоенерго" з 1 травня підвищує тарифи на опалення і гарячу воду.  З 1 травня населення буде платити за теплову енергію 1611,58 грн за 1 Гкал, бюджетні організації – 1822,40 грн за 1 Гкал, релігійні організації – 1630,73 грн за 1 Гкал, а інші споживачі – 1813,69 грн за 1 Гкал  .  Тариф на гарячу воду складе 97,98 грн за 1 куб.  м (при наявності полотенцесушкі) і 90,54 грн за 1 куб.  м. при її відсутності.  Для бюджетних організацій тариф складе 98,49 гривень за 1 куб.  м.