На 89 році життя помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол.

Масол народився на Чернігівщині. Із 1990 до 1998-го був народним депутатом. Очолював уряд у 1987-1990-х та в 1994-1995-х був прем'єр-міністром уже незалежної України.

Працював на Новокраматорському машинобудівному заводі на посадах помічника майстра, майстра, начальника бюро технічних розробок. Від квітня 1951 — спочатку заступник начальника, потім — начальник механічного цеху, згодом — заступник головного інженера заводу.

10 липня 1987 призначений головою РМ УРСР. Працював на цій посаді в складний період трансформації суспільно-політичного ладу, кризи й розвалу єдиного загальносоюзного народногосподарського комплексу. Проти Масола та його союзоцентристських поглядів активно виступало національно свідоме студентство, організувавши революцію на граніті. В результаті 23 жовтня 1990 ВР України прийняла відставку В. Масола.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Під час перших вільних виборів навесні 1990 обраний народним депутатом України.

Після відставки з посади голови РМ зосередився на парламентській роботі. Працював у комісії ВР України з питань планування, бюджету, фінансів та цін.

Нагадаємо, що 19 вересня після тяжкої хвороби помер колишній голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, народний депутат кількох скликань Віталій Шевченко. Він був десидентом, прибічником В'ячеслава Чорновіла.