Легендарна радянська баскетболістка Равіля Прокопенко (Салимова) пішла з життя в Ташкенті у віці 77 років, повідомляє офіційний сайт Національного олімпійського комітету Узбекистану.

Причина смерті не називається.

"Національний олімпійський комітет, Міністерство фізичної культури і спорту Республіки Узбекистан висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким Равілі Салімової", – йдеться в заяві НОК.Салимова – заслужений майстер спорту СРСР, дворазова чемпіонка планети, чотириразова чемпіонка Європи. Перша центрова радянського і світового баскетболу, зрiст якої перевищував 2 метри.

Найвагоміші внески в скарбничку збірної СРСР у Прокопенко виходили на чемпіонатах світу. Там вона ставала найкращим бомбардиром команди: 1964 – 13,1 очка, 1967 – 16,3 очка.

Незважаючи на численні запрошення грати в знаменитих клубних командах не тільки колишнього Союзу, а й світу, вона залишалася вірною своїм Ташкентським «Мехнат» і СКІФ.

Після завершення професійної кар'єри Равіля Салимова передавала свою майстерність вихованцям дитячих і юнацьких спортивних шкіл Узбекистану.