Президент Володимир Зеленський вчора привітав особовий склад та ветеранів із Днем Повітряних сил України. Також він нагородив медалями вісьмох військових.

Відповідне звернення опубліковане на сайті глави держави.

Вітаю вас із професійним святом захисників українського неба – Днем Повітряних Сил Збройних Сил України.

Це свято мужніх людей, які вдень і вночі боронять повітряний простір Вітчизни, в складних умовах здійснюють бойові й навчальні вильоти, майстерно та оперативно перекидають повітрям на далекі відстані військовослужбовців, озброєння і техніку.

Вдячний усьому особовому складу Повітряних Сил за наполегливу, самовіддану службу, мужність та рішучість, виявлену під час виконання покладених завдань.

Вічна пам’ять і слава героям, які загинули, захищаючи свободу і незалежність нашої держави.

Упевнений, що завдяки високій професійній майстерності та відповідальності військовослужбовців цього потужного виду Збройних Сил небо над Україною завжди буде мирним, а наш народ – надійно захищеним.

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя та нових звершень у благородній справі служіння Вітчизни.

Слава Повітряним Силам Збройних Сил України!

Крім того, з нагоди Дня Повітряних сил і за зразкове виконання військового обов’язку президент підписав нагородні укази, та нагородив медаллю «За військову службу Україні» полковників Олександра Буряка та Віталія Палагуту, а також прапорщика Віктора Гороховського.

Медаль «Захиснику Вітчизни» отримали майори Ігор Філюшкін та Юрій Левінський, прапорщик Олександр Спільник, старший сержант Сергій Заіченко та старший солдат Володимир Вітвіцький.

Окрім того нагадаэмо, президент України Володимир Зеленський повідомив, коли, на його думку, мала б відбутися його зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

«Має бути зустріч із президентом Трампом у вересні. У Вашингтоні», – сказав Зеленський журналістам, перебуваючи з поїздкою в Трускавці Львівської області.

Раніше з українського боку лунали повідомлення про різні варіанти часу такої зустрічі. Зокрема, тодішній посол України у США Валерій Чалий оприлюднювавдва можливі терміни для поїздки президента до США: або серпень (коли президент України відвідав би тільки Вашингтон), або вересень (коли цей візит був би поєднаний із участю в дебатах на сесії Генеральної асамблеї ООН). Американська сторона казала, що дата ще не визначена.

19 липня Зеленський звільнив Чалого з посади посла. Дипломат відтак повідомляв, що майбутній візит Зеленського до США готують не співробітники українського посольства у Вашингтоні чи Міністерства закордонних справ, а безпосередньо офіс президента України й Білий дім – хоча підготовка такого візиту є обов’язком саме дипустанови відповідно до нового закону України «Про дипломатичну службу».