Командири окупантів вже залишили правий берег Херсонщини, адже росіяни чекають і дико бояться контрнаступу ЗСУ. Таку думку висловив військовослужбовець та депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

“Якщо зруйнувати відновлені артерії й продовжувати системно те, що відбувалось останні 2 тижні, то ситуація в орків послаблюватиметься. Чи проявлять вони жест доброї волі? З логістичної точки зору мали б проявити”, – сказав Хлань в інтерв’ю 24 каналу .

На думку нардепа, що для росіян Херсон буде великою репутаційною втратою і тому вони перекинули до міста велику кількість живої сили. Окупанти проводять політику утримання якраз на тих позиціях, на яких перебувають. Якщо все ж відбудеться злам і ми зможемо просунутись ближче до Антонівського моста, праворуч якого Херсон, та відрізати окупанта від переправи, то місто буде фактично в оточенні.

У росіян не буде іншого варіанту як перебиратися через Дніпро вплав, – сказав Хлань. Він додав, що місцеві мешканці повідомляють – окупанти шукають навіть по гаражах людей засоби для плавання. Вони готують можливий шлях відходу у разі оточення

“Це не жарт. Вони викуповують і гумові човни”, – сказав Хлань.

Той факт, що Збройні сили України працюватимуть над тим, щоб відрізати логістичні ланцюги окупантів на півдні шляхом розтрощення мостів, підтвердив тако офіцер ЗСУ, народний депутат VIII скликання Ігор Лапін. За його словами, російські генерали вже вирушили на лівий берег Дніпра, що стало деморалізуючим фактором для військ окупантів.

Загарбники шукатимуть можливості на інших фронтах. На Донецькому напрямку вони спробують посилено атакувати сили української оборони. У ефірі одного з телеканалів він розповів про те, що Україна має намір відрізати логістику окупантів на півдні. Після реалізації такого плану у них буде тільки два варіанти – або здатися в полон, або навчитися плавати. Російські генерали вже перемістилися на лівий берег Дніпра.

“Україна намагатиметься відрізати логістику російському угрупованню шляхом знищення мостів. Після цього росіянам залишиться або здатися в полон, або навчитися плавати. Російський генералітет вже перебрався на лівий берег Дніпра. І цей фактор деморалізує особовий склад армії РФ”, – пояснив ситуацію Лапін.

Також він додав, що Росія шукатиме можливості на інших фронтах. На Донецькому напрямку окупанти спробують посилено атакувати підрозділи сил оборони України.

“Росіянам доведеться мати успіх в іншому місці. На Донецькому напрямку вони продовжуватимуть намагатися душити українських захисників”, – підкреслив Ігор Лапін.

Полковник СБУ Роман Костенко також переконаний, що Збройні сили України повинні створити умови для того, щоб російські війська відступили з правого берега Дніпра

“Я не думаю, що росіяни добровільно покинуть правий берег Дніпра на Херсонщині. Такий “жест доброї волі”” росіянами може статись при виконанні нами деяких умов. Наприклад, знищення їх шляхів постачання, складів з боєприпасами та командних пунктів. Те ж саме знищення залізничного вузла в селищі Брилівка є одним із етапів спонукання до відступу росіян. І звісно не сидіти в окопах та оборонятись, а хоча б на оперативному рівні атакувати росіян. Все це спонукатиме росіян виконати “жест доброї волі” на Херсонщині”,  – пояснив Костенко

Полковник СБУ наголосив, що ЗСУ можуть оточити російські війська на правому березі Дніпра.

“Якщо росіяни добровільно покинуть територію на правому березі Дніпра, то для мене, як для політика, це виглядатиме дивним. Змусити росіян покинути цю територію можуть лише ЗСУ. Тому якщо правильно створити концентрацію військ та діяти, то загроза оточення для росіян на Херсонщині стане реальністю”, – додав він.