Російський телеведучий – про події в Білорусі і чому не так в Росії. «Ніколи не думав, що білоруси такі цільні особистості»

Михайло Ширвіндт: «Ось Білорусь – це нація. А ми – так, населення. Я ніколи не думав, що білоруси такі цільні особистості »

– Ми бачимо безперервні акції протесту, безперервні марші, каральну систему фашистську, – міркує Михайло Ширвіндт на Ехо Москви. – Якщо ви загуглите всі ці ролики – недавно вийшов новий, як крізь стрій проганяють молодих людей, б’ючи, кричачи … Таке відчуття, що вони десь дивилися хроніку нацистської Німеччини, і з цього лекалом вони б’ють, катують людей.

А те, що відбувається зараз там, коли пенсіонери вийшли з маршем протесту, – і як розганяли, стріляли чимось, газом їх труїли – пенсіонерів. Це все викликає заздрість до цього згуртованого суспільства. Я ніколи не думав, що білоруси такі цільні особистості.

У нас десь в Єкатеринбурзі рогвардійці виламали двері, розстріляли хлопця, який підозрювався в крадіжці рулону шпалер. І нічого, тихо. Днями слідчий Шликов довів до самогубства журналістку в Новогороді.

І що? Тихо. Ми все їмо, бо наша країна як ніхто по-рабськи любить своїх начальників. Начальник! Начальник! Боже мій! А ось він бабусю вбив. – А він начальник, начальник … І ось вони всі квокчуть і в підсумку ми маємо те, що маємо. Сказала одна мудра жінка 92 років, подивившись на все, що відбувається у нас в Білорусі: «Ось Білорусь – це нація. А ми – так, населення ». От не додати ні відняти.

До слова, В даний час йде процес переорієнтації допомоги ЄС, з тим щоб вона була спрямована на підтримку громадянського суспільства, молоді, незалежним ЗМІ, але не державним структурам.

За словами глави департаменту Східного сусідства в Єврокомісії Лоуренса Мередита, ЄС залишається прихильниками пошуку шляху виходу з кризи в Білорусі, а введення санкцій стало однією з реакцій на події, що відбуваються.

«Але важливо також показати народу Білорусі, які можливості існують в тому, що стосується співпраці з ЄС під час переходу до демократичної Білорусі. І ми підтримуємо такий перехід », – сказав він 16 жовтня на слуханнях в Європарламенті.

Мередіт підкреслив, пише БелаПАН, що в разі демократичних змін в Білорусі «буде можлива значна економічна підтримка» країни, включаючи нову угоду, що передбачає доступ до фінансування Міжнародного валютного фонду і фінансової допомоги з боку ЄС.

«Ми всі готові запропонувати таку підтримку, як тільки буде перехід до демократичної Білорусі. Наш абсолютний пріоритет – підтримувати демократизацію Білорусі », – сказав Мередіт.

Він також повідомив, що в даний час йде процес переорієнтації допомоги ЄС, з тим щоб вона була спрямована на підтримку громадянського суспільства, молоді, незалежним ЗМІ, але не державним структурам.

«Ми надаємо допомогу жертвам репресій, – зазначив Мередіт. – Сьогодні вранці ми почули абсолютно жахливі історії тортур і насильства в Білорусі. Ми надаємо медичну, психологічну, юридичну допомогу постраждалим від насильства. Ми дуже залучені в діалог, щоб зрозуміти, як краще організовувати таку допомогу, враховуючи складні обставини в країні ».

Мередіт підкреслив, що ЄС підтримує і незалежні засоби масової інформації в Білорусі. «Я думаю, що ми ніколи не бачили більш яскравого прикладу того, як важливо мати можливість чути незалежні голоси і бачити фото і відео того, що відбувається, того насильства, яке торкнулося тисячі людей», – сказав він.