Як свідчать численні зведення Генштабу, окупанти проводять перегрупування і доукомплектування своїх підрозділів на Донецькому напрямку. Накопичення сил та засобів може свідчити про те, що агресор готує нову масштабну наступальну операцію.

Ба більше, на думку військового експерта Олега Жданова,  до нового наступу окупанти можуть також залучити мобілізованих, які проходили навчання у Білорусі.

Експерт зазначив, що найближчим часом Україні потрібно готуватися до “дуже міцної” оборонної операції.

Російські війська сьогодні дуже сильно накопичуються на Донецькому напрямку. Нещодавно була інформація, що воєнно-транспортна авіація активізувалася, до якої приєдналася авіакомпанія “Уральські авіалінії”,– пояснив оглядач.

За його словами, ворог з Білорусі та Росії намагається перекинути в основному в Ростовську область та на північ Криму так званих “чмобиків” та озброєння.

“Я так розумію, що вони за цей тиждень повинні закінчити перегрупування й доукомплектування частини підрозділів, які вийшли з Херсонського напрямку. Тому, найімовірніше, нас в перших числах грудня може очікувати велика оборонна операція, а Росія, відповідно, намагатиметься провести наступальну операцію на Донецькому напрямку”, – додав фахівець.

На його думку, з Білорусі окупанти везуть в основному техніку і боєприпаси, а також частину “чмобиків”, яка була там до цього.

“Це близько 5–7 тисяч російських військовослужбовців, які знаходяться там 1,5 місяця. Скоріш за все, їх там і навчали”, – резюмував аналітик.

Своєю чергою Олексій Арестович розповів, що ситуація на фронті загалом аналогічна до тієї, яка була в останні два дні. За словами радника Єрмака, є певне зниження активності на фронті.

За словами радника Андрія Єрмака, це відбувається перед початком якось активності. Адже експерт прогнозував, що війна перейшла у другу фазу стратегічної рівноваги.

Збільшиться вона (мовиться про активність – 24 канал) зі сторони противника скоріш за все на Донецькому та Луганському напрямку. Тому що політичного завдання так званого “звільнення” Донецької та Луганської області ніхто не знімає,– заявив Олексій Арестович.

Пояснив, що саме тому російська армія основні зусилля зосереджує на Донбасі. Там також збирає війська.

Проте радник Єрмака уточнив, про які саме російські війська мовиться: “Не війська, а сльози”. Тому росіяни спробують наступити, проте, найімовірніше, таки відступлять.

“Адже війська з Херсонського напрямку вивільнилися сили не тільки у них, але й у нас”, – сказав Арестович.

Радник голови ОП Олексій Арестович звертає увагу, що ракетними обстрілами держава-агресор намагається поєднати приємне з корисним для себе. Їм потрібно вести обстріли нашої території, а підготовка кожного наступного займає до 10 днів. Це пояснюється сукупністю причин:

пуск ракет зі стратегічного бомбардувальника – це завжди техобслуговування до та після;

потрібно намагатися обманути нашу ППО – штабні рішення, планування, дорозвідка цілей;

та інше.

Саме тому ворог атакує раз на 7 – 10 днів. Однак усі знають, наскільки Росія тяжіє до символізму. За словами Арестовича, окупанти не лише виконують планове завдання, а й завжди стараються підлаштувати його під дати. Це – радянський стиль війни. “Росіяни завжди намагаються завдати ударів так, щоб вони були значущі символічно. 23 листопада перші пуски пройшли у момент, коли почав голосувати Європарламент. Збіг? Не думаю”, – акцентує Арестович.

Мета росіян незмінна – залякати громадян та схилити Україну до перемовин. Арестович розповів, що мешканців Кривого Рогу опитали, чи готові вони піти на перемовини з Росією через те, що немає електрики, світла та води. Не дивно, що 98% людей чітко відзначили: держава-агресорка може йти у напрямку російського корабля.

“Це загальний настрій громадян України. Ми стаємо лише злішими й згуртованіші. Люди, які вирішили нас зламати на перемовини таким чином, просто не розуміють нашої психології. Втім, як завжди. Вони мають інформацію, але не можуть її вірно інтерпретувати. Духу українського не відчувають”, – зауважує Олексій Арестович.

Як стверджує радник голови ОП, у Владіміра Путіна просто немає виходу, тому він мусить щось робити. Йому світить політична й фізична смерть. “Він змушений відтягувати у надії на те, що прилетять інопланетяни і його врятують. Якщо він зараз визнає поразку – йому одразу кінець. А так виграється день за днем життя. Прожити ще два тижні краще, ніж одразу сьогодні”, – підсумував Арестович.