Міністр оборони Швеції Петер Хультквіст виступив з твердженням, що повернення в пункти постійної дислокації військ, які були задіяні навчаннях на півдні РФ, є «димовою завісою».
«Росія створює зараз істотну свободу дій, залишаючи на місці озброєння і все інше. Таким чином, сюди можна дуже швидко перекинути особовий склад. У перспективі можна підвищувати і знижувати рівень напруженості в залежності від того, що відповідає інтересам Росії, — стверджував міністр в інтерв’ю телеканалу SVT. — Я кажу при димовій завісі: при залишенні на місці обладнання та матеріальної частини створюється можливість швидкого нарощування своїх дій».
Шведський міністр повідомив, що напередодні провів розмову з главою Міноборони України. Відповідаючи на питання про те, чи не перейняв він українське трактування подій, Хультквіст запевнив, що це не так. Разом з тим він повторив версію, згідно з якою Росія несе відповідальність за зростання напруженості на кордоні з Україною.
«Саме Росія проводить ці масштабні навчання, які створюють надзвичайно напружену ситуацію, і Росія несе відповідальність за ескалацію. І я переконаний, що завершення [навчань] — це тільки для видимості зниження тону», — стверджував глава Міноборони Швеції.
Відмітимо, що у Кремлі задоволені тим, що США відразу звернули увагу на ескалацію біля кордону з Україною. Путін ще більш впевнений у своїх силах і в тому, що нібито зможе конкурувати зі Штатами.
У Білому домі хотіли акцентувати увагу на суперництві з Китаєм, проте Путін вирішив нагадати про свою “міць”. Таку думку американському виданню Bloomberg висловили три людини, близькі до адміністрації Путіна.
На тлі того, як зростала світова заклопотаність через ескалацію на кордоні з Україною, Байден взяв ініціативу і першим подзвонив Путіну. У розмові він першим запропонував особисто зустрітися найближчим часом.
За твердженням трьох осіб, наближених до російського керівництва, такі дії нової адміністрації США – це визнання необхідності взаємодіяти з Москвою. І це розглядають у Кремлі як тактичну перемогу Путіна.
Інше джерело – представник Держдепу США – розповідає виданню, що перекидання сил було потрібне для того, щоб нагадати про твердість і перевести увагу від зростальної сили Китаю.
Білий дім Байдена сподівався поставити Росію на задній план, щоб зосередитися на найбільш актуальному пріоритеті реагування на Китай. Несподіваний військовий маневр Путіна перевернув ці розрахунки, розповідає ЗМІ вищий чиновник Держдепартаменту.
Для США та їхніх європейських союзників ескалація на Донбасі була виразним нагадуванням про здатність Путіна піднімати ставку у відносинах, пише Bloomberg.
Роки санкцій після окупації Криму у 2014 році і підтримка сепаратистів на сході України слабо змусили його змінити напрямок.