Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман заявив, що багато людей, які потрапили під люстрацію, були чесними, і зараз їх немає ким замінити.

“Я ніколи не був прихильником люстрації. Ну так, зараз у мене полетить каміння, але я вважаю, що це неправильно. Я поясню чому. Люстрація для тих, хто був реально біля годівниці, крав, – для них це вийшло як індульгенція. Вони взяли й пішли. А багато хто не пішов, знайшов можливість залишитися і далі працювати на благо своєї кишені, а не на благо країни. Але їх не було покарано за ті діяння, які вони вчинили. А дуже велика кількість людей, які потрапили під люстрацію, були нормальними, чесними, якісними, і їх замінити сьогодні ніким”, – сказав Разумков.

За його словами, у деяких випадках на місця люстрованих осіб прийшли люди, які виявилися гіршими за попередників.

“Якщо ми говоримо про чиновницький апарат, це одне: за кілька років можна навчити… А що стосується правоохоронних органів і багатьох інших… Слідака гарного потрібно готувати 10 років, а їх теж повикидали на вулицю… Ну, м’яко кажучи, я вважаю, що це неправильно. І люстрація – це дискримінація за професійною ознакою… Є ж гарні журналісти, чесні і порядні, а є ті, хто ганьбить професію. Так само, як і народні депутати, як у будь-якій іншій професії. Це, на жаль, правда життя. Але це ж не означає, що всіх потрібно під одну гребінку взяти, вичистити, вигнати. А потім не знати, кого поставити на їхнє місце. Іноді на їхнє місце прийшли ті, кого точно не варто залучати. Вони гірші, ніж ті, що були до цього”, – зазначив Разумков.