Киянка Олександра Бречко, у якій діагностували коронавірус, розповіла про те, як у неї проявилися симптоми небезпечної хвороби. Вона поділилася своїм досвідом, який показує, що коронавірус може проходити майже без симптомів і в цьому його небезпека, адже запалення легенів ніяк не проявляється, а висока температура і відчуття тиску на груди можуть дати про себе знати, коли хвороба вже серйозно прогресувала.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

“Першим симптомом були дивні озноби які швидко починалися і швидко закінчувалися, а температура при цьому була 37.1. Пару днів мене взагалі нічого не турбувало і десь через днів 6 у мене з’явилося відчуття легкого дискомфорту в грудному відділі. Але воно було настільки легким, що я вирішила, що це психосоматика на тлі ситуації. У вівторок (на 8-й день після першого симптому) я вперше відчула, що дискомфорт зовсім небагато посилився і мені стало трохи складніше дихати. Тоді я звернулася до лікаря, мене послухали і зробили рентген – Виявилося пневмонія. Відчувала я себе при цьому абсолютно бадьоро. На ранок я приїхала в лікарню де мені зробили ПЛР тест і госпіталізували з підозрою на covid-19 “, – пише Олександра.

Оданк, за її словами, саме важливе те, що небезпека вірусу не в його смертельності, а в тому, що його симптоми непомітні на початку і їх пізно діагностують, що і призводить до високих показників смертності. Тому вона порадила при підозрі зробити рентген і не чекати високої температури.

“Люди пізно приходять до лікаря. Вся проблема в тому, що інфікована людина переживає хворобу на ногах не помічаючи цих дрібних симптомів типу першіння в горлі. Він ходить, займається спортом, а вірус робить свою справу і потім в один прекрасний день – бам !! ! температура 38 і двостороннє заповнення легких. У рекламі радять викликати швидку при температурі 38 і утрудненому диханні, так – це вірні симптоми, але ці симптоми ознака того, що хвороба серйозно прогресувала. Не все так страшно, просто не потрібно тягнути. Чи відчуваєте дискомфорт в грудей – телефонуйте свого лікаря, робіть рентген. Не чекайте температури “, – закликає дівчина.

За її словами, в сусідніх боксах лежать люди з такими ж симптомами як у неї, а не з лихоманкою.