ЗСУ показують успішний, поступовий та сталий характер просування на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.  

Про це на Youtube-каналі Апостроф TV розповів військовий експерт Дмитро Снєгірьов.

“Вже як про факт ми можемо говорити, що фактично заблоковане так зване Криворізьке угруповання супротивника на території Херсонщини, яке створило проблеми, в моменті, прориву у глиб української території”, – зазначив він.

Також, за словами експерта, другим успішним напрямком ЗСУ є просування вздовж адміністративних кордонів Миколаївської області. Військові локалізували загрозу захоплення Миколаєва та просування до Одеси.

Тому Херсонська область – це територія, яку поступово звільняють ЗСУ.

Він також зазначив, що саме з успішним наступом ЗСУ пов’язаний указ Путіна про так звану мобілізацію, оголошену 21 вересня.

Після звільнення Херсону під ударами Збройних сил України опиниться масована мережа забезпечення угрупування російських військ в Криму. Про це в ефірі Еспресо заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Наша стратегічна ціль після визволення правобережної Херсонщини перетворити Крим з “непотоплюваного авіаносця” у мішенне поле для наших дальнобійних систем. Противник протягом останніх восьми років розгорнув там масовану мережу забезпечення угрупування військ, які діють в Україні, Лівії та Сирії”, – зазначив він.

На думку Грабського, зараз ця мережа стає об’єктом для постійних ударів.

”Удари по Новофедорівці показали, що ми маємо можливість одним махом знищити всю авіацію противника. Вони були змушені її передислоковувати. Противник немає достатньої розгалуженої мережі інфраструктури на Північнокавказькому напрямі, щоб передислокувати весь флот. Ми маємо підстави говорити, що одного дня Чорноморський флот буде змушений десь “самозатопитися”, – додав експерт.

За його оцінкою, оперувати в західній частині акваторії Чорного моря противник вже не може.

“Він гарантовано потрапляє під удари ракет. Саме це вони бояться вийти з-за мису Фіолент, західної окраїни Криму і поводяться вкрай обережно. Ми бачимо, що інтенсивність ракетних ударів, які наносяться з морської акваторії Криму значно зменшились останнім часом”, – підсумував Грабський.

Раніше, керівник Херсонської ОВА Дмитро Бутрій в ефірі національного телемарафону розповів, що наразі в області загалом деокуповано 53 населені пункти.

“Я вам скажу, що на сьогоднішній день офіційно вже підтверджено 53 населені пункти, які звільнені. Ми надаємо цю інформацію виключно, коли вона узгоджена з генеральним штабом, до повного звільнення військові проводять ще певні дії з розмінування”, – сказав Дмитро Бутрій.

В оперативному командуванні Південь, у свою чергу, заявили, що ситуація в Херсонській області “складна та напружена, ситуація змінюється дуже динамічно”.

“Ситуація набирає обертів. Ми продовжуємо бої та закріплення на тих територіях, які вже звільнені та які ще зачищаються”, – сказала голова об’єднаного координаційного прес-центру ОК Південь Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону 3 жовтня.

Зберігається тенденція щодо накопичення сил противника на південному напрямку, заявила вона напередодні.

“Зараз вони маневрують, продовжують переформатуватися. Тому що завдані нами удари для них досить суттєві та відчутні. Вони намагаються підтягувати і поповнення у тому числі. Поки що воно не суттєве, оскільки транспортні артерії ми тримаємо під вогневим контролем”, – додала Гуменюк.