США прагнуть змінити динаміку війни в Україні новими пакетами військової допомоги.  

Про це під час брифінгу заявив представник Міністерства оборони США. 
 
Посадовець зазначив, що нещодавно анонсований черговий пакет військової допомоги має на меті змінити динаміку війну українців проти російських загарбників.  

Зокрема США прагнуть змінити статус “замороженої війни майже по всій лінії фронту”. 

У Пентагоні сподіваються, що посилення спроможностей Збройних сил України дасть новий поштовх для протистояння російським окупантам. 

Зазначимо, що незабаром Білий дім оголосить про новий пакет допомоги для України. Він включатиме додаткову артилерію, боєприпаси та броню, а також бойові броньовані машини Stryker. 

За словами видання Politico, що посилається на заяву трьох американських чиновників та іншої особи, знайомої з цим, США готуються оголосити його 20 січня, коли високопоставлені військові лідери з усього світу зберуться в Німеччині, щоб обговорити, як допомогти Києву в боротьбі з росією. 

Одна з офіційних осіб США заявила, що наразі адміністрація Байдена не планує надсилати 70-тонний основний бойовий танк армії США “Абрамс” через складність технічного обслуговування, а не через занепокоєння, що їхня передача може призвести до ескалації конфлікту. Чиновник також зазначив, що США допомогли Україні отримати танки радянських часів і підтримують рішення Великобританії відправити близько десятка своїх танків Challenger 2. 

Ще двоє людей повідомили, що пакет, ймовірно, включатиме кілька восьмиколісних броньованих бойових машин Strykers, виготовлених General Dynamics Land Systems, а також бомби малого діаметра наземного запуску, які мають радіус дії приблизно 100 миль (160 км).