Головною політичною ареною другого туру виборів після Одеси стане Львів. 22 листопада відбудеться другий тур, в який вийшли чинний мер міста Андрій Садовий та представник партії Петра Порошенка “Європейська Солідарність” Олег Синютка.

Про це пише видання “Страна.ua”

Інтрига тримається до останнього: переоберуть чи на вже четвертий термін “вічного” Садового, якого негласно підтримує Банкова, або ж його змінить досі набагато менш відомий Синютка, за яким стоїть екс-президент.

Для перемоги в другому турі у Садового є кілька козирів – досвід, свої ЗМІ і роками вибудовується імідж “ідеального мера”.

У той же час Львів більше прославився “кав’ярнями”, що належать його друзям, а не поліпшенням якості життя львів’ян та міським господарством, яке валилося на тлі яскравої туристичної обгортки. І головний мінус – за 15 років біля керма частина львів’ян втомилася від Садового і хоче оновлення влади.

Синютка, навпаки, як то кажуть, “міцний господарник”, що підтвердив за роки роботи з тим же Садовим, який свого часу і запросив його на посаду заступника до Львова з аналогічного поста в Івано-Франківську. Коли у них щось не заладилося, Синютка пішов в команду Порошенко і став губернатором.

Один з головних недоліків Синютки, власне, те, що він не “місцевий” (а львів’яни воліють земляків), та й по харизмі сильно поступається колишньому босові.

Також варто відзначити, що Банкова цього разу підтримує Садового на противагу Синютці. Не випадково меру фактично зійшов з рук передвиборний хід зі скасуванням карантину вихідного дня, коли вихідні у Львові оголосили робочими і практично нічого не закривали.

Журналісти не раз нагадували Садовому обіцянку не балотуватися знову в мери і підтримати нового кандидата, яке він зробив перед президентськими і парламентськими виборами. Критики кажуть: після провалу на загальноукраїнському рівні у нього не залишалося іншого вибору, як в четвертий раз висувати свою кандидатуру на пост мера Львова.

“Через пандемії багато хто відмовився йти на вибори, з різних причин, і я залишився перед складним вибором”, – так виправдовувався Садовій в інтерв’ю виданню “Твоє місто”.

Синютка в тому ж виданні підколов суперника в тому, що той, м’яко кажучи, засидівся на “троні” і нічого нового не пропонує львів’янам: “між нами дуже велика різниця – як між говорити і робити. Не можна 15 років йти до людей з одними і тими ж обіцянками “.

“Розумієте, ці вибори для Львова – це не тільки про каналізацію і дороги. Вони про те, який завтра буде Україна. Вся країна дивиться, чим закінчаться вибори у Львові: чи візьмуть опозиційні українські сили управління містом”, – заявляє кандидат від Порошенка.

Експерти вважають, що на виборах головний суперник Садового – Порошенко.

“Крісло мера Львова потрібно Порошенко як символічний трофей. Отримання ключів від центрального міста Західної України надасть Порошенко важливий аргумент в переговорах з усіма потенційними партнерами перед парламентськими виборами.

Давно очевидно, що приріст голосів у Порошенка і його партії можливий тільки через відсутність інших цікавих альтернатив на фланзі. Як тільки в ніші з’явиться хороший інший варіант, рейтинг “Європейської солідарності” і Порошенко почне танути. Йому дуже потрібна символічна перемога у Львові – в серці Галичини.

Програш у Львові матиме для колишнього президента таке ж символічне, але від’ємне значення. Жаданий статус буде підірваний. Львів в цьому сенсі важливий індикатор “, – написав на своїй сторінці в Facebook місцевий політолог Михайло Басараб.

ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКІ ВИБОРИ МЕРА ЛЬВОВА

Для початку треба сказати про один дуже важливий нюанс. На виборах міського…

Опубліковано Михайлом Басарабом Пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

Інші вважають, що обидва кандидати при всіх розбіжностях одним миром мазані, в минулому вони – друзі і близькі соратники, а також схожі ідеологічно.