Після того, як Збройні сили України були оснащені "Джавелінами", танкісти російських окупаційних військ на Донбасі почали відмовлятися виїжджати на позиції.

Про це розповів Президент України Петро Порошенко у своєму Twitter.

"Зусилля нашого народу і героїзм армії викликають повагу і розуміння світу. Вони дозволили українській дипломатії зміцнити міжнародну коаліцію на підтримку України і йдеться зараз про дуже широкий спектр підтримки: від санкцій і допомоги підготовки фахівців на багатьох полігонах, як були знову побудовані і аж до постачання такої зброї, як "Джавеліни"", – заявив він.

Окрім того, він зауважив, що російські окупаційні війська на Донбасі добре розуміють загрозу від "Джавелінів", які мають українські військові.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Раніше українські позиції обстрілювалися з танків, але як тільки вони дізнались, що на озброєння надійшли "Джавеліни", то російські танкісти стали відмовлятися виїжджати на позиції. І це надзвичайно ефективний психологічний ефект від надходження "Джавелінів" до українських Збройних сил,– наголосив Порошенко.

Також, за словами глави держави, до 2020 року Збройні сили України почнуть діяти за стандартами НАТО. 

Додамо, що за словами військового експерта Михайла Жирохова, "Джавеліни" зіграли роль стримування ворога. Але Україні потрібна будь-яка летальна зброя для стримування броньованої техніки агресора.

"Україні потрібні, зокрема, бойові гелікоптери, системи ППО і військовий флот. Самостійно в цих напрямках ми не впораємося. Наша військова промисловість може виробляти протитанкові ракети, танки, стрілецьке озброєння. Системи ППО Україна модернізує, але це стара радянська техніка, яка не відповідає сучасним вимогам. До того ж, бойові гелікоптери дуже дорогі – близько 30-50 мільйонів доларів", – зауважує Жирохов.

Крім того, зазначає експерт, транспортні гелікоптери МІ-8 в Україні модернізують. А бойові МІ-24 вже вичерпали терміни експлуатації.

Бойові американські гелікоптери в комплексі з протитанковими ракетами і високоточним озброєнням – системами "Вільха", "Град", "Ураган" – зможуть стримувати броньовану танкову техніку ворога. Хоча західні союзники з пересторогою дивляться на такі великі проекти і хочуть їх реалізовувати після квітня 2019 року. Та перемовини тривають,– наголошує Михайло Жирохов.