Прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс заявила, що подає у відставку. Прем’єрка вийшла із заявою на Даунінґ-стріт. Про це повідомили BBC.

“Трасс пояснила, що через «велику економічну та міжнародну нестабільність», зокрема війну Росії проти України, вона не змогла впоратись з покладеними на неї завданнями. Прем’єрка вже звернулась до короля Чарльза ІІІ з поданням про відставку”.

Напередодні пішла у відставку головний парламентський організатор більшості у Палаті громад Венді Мортон. Крім того, повноваження склала і її заступник Крейг Віттакер. У відставку також пішла міністр внутрішніх справ Суелла Браверман. Ще раніше було звільнено міністра фінансів Квазі Квартенг.

Зауважимо, що члени Консервативної партії Великобританії хотіли б, щоб прем’єр-міністерка країни Ліз Трасс пішла у відставку. Про це свідчать результати опитування YouGov, опубліковані 18 жовтня.
55% представників партії торі хоче, щоб вона покинула посаду, і лише 38% вважають, що Трасс має залишитися.

За даними опитування, якби Трасс пішла у відставку, 32% консерваторів хотіли б на її місці побачити колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона. 23% підтримали б колишнього главу міністерства фінансів і конкурента Трасс у боротьбі за крісло прем’єра – Ріші Сунака, 10% – міністра оборони Бена Воллеса.

Ті, хто раніше голосували за Трасс, “особливо зацікавлені” у поверненні Джонсона, якщо вона піде: 44% поставили його на перше місце у своєму списку потенційних наступників, ідеться у результатах опитування. Водночас багато консерваторів стурбовані тим, що проведення нових виборів прем’єр-міністра погано сприйме громадськість, зазначили аналітики.