Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон шокований смертними вироками громадянам його країни, які воювали у лавах ЗСУ. Це судилище провели посіпаки Путіна на непідконтрольній частині Донеччини. Про це повідомив речник очільника уряду Великої Британії. Він зазначив, що прем’єр наказав міністрам зробити все, що в їхніх силах, щоб забезпечити звільнення незаконно засуджених британців.

Прем’єр-міністр був вражений вироком цим людям. Він уважно стежив за справою і попросив міністрів зробити все можливе, щоб спробувати возз’єднати їх із сім’ями якнайшвидше, – заявив речник.

Він додав, що чоловіки перебувають під захистом Женевської конвенції як військовослужбовці Збройних Сил України. Тому влада Великої Британії продовжить тісно співпрацювати, щоб спробувати якомога швидше звільнити незаконно засуджених британців, – передає Sky News.

Він сказав, що Велика Британія узгоджує дії з українськими чиновниками, щоб домогтися їхнього звільнення. Відповідаючи на запитання, чи поговорить Британія з Москвою з цього приводу, він сказав, що Велика Британія не має регулярної взаємодії з росіянами.

Також міністерка закордонних справ Ліз Трасс провела розмову зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою і сказала, що смертний вирок британцям є “кричущим порушенням Женевської конвенції”.

Поговорила з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, щоб обговорити зусилля зі звільнення військовополонених, яких утримують російські маріонетки. Рішення проти них є кричущим порушенням Женевської конвенції. Велика Британія продовжує підтримувати Україну проти варварського вторгнення Путіна, – написала Трасс у твіттері.

Нагадаємо, так званий «верховний суд» незаконного збройного угруповання «ДНР» 9 червня засудив трьох полонених іноземців, які воювали в складі Збройних сил України, до смертної кари.

Йдеться про двох британців – Шона Піннера та Ейдена Есліна – та громадянина Марокко Саадуна Брагіма. А також громадянин Марокко – Брагім Саадун. Всі вони підписали контракти із ЗСУ до початку повномасштабного вторгнення.

28-річний Ейден Еслін ще з 2018 року записався добровольцем до лав ЗСУ та приєднався до 36-ї бригади морської піхоти. 48-річний Шон Піннер того ж року приїхав до України, щоб передати українським військовим свій досвід, адже він – ветеран британської армії. А 22-річний Брагім Саадун у 2019 році вступив на факультет аерокосмічних систем в КПІ, але вже у 2021 році підписав контракт зі Збройними Силами України.

Міністерство закордонних справ України, коментуючи «вирок», заявило в коментарі Радіо Свобода, що всі іноземці, які воюють у складі Збройних сил України, є військовослужбовцями ЗСУ, мають правовий статус комбатантів і в полоні користуються правами військовополонених.

Тим часом міністерство закордонних справ Росії у звичній для нього манері відреагувало на заклики Великої Британії звільнити її громадян із незаконного ув’язнення. У заяві йдеться, що Велика Британія має оскаржити вирок самопроголошеної республіки, яку вона навіть не визнає. І додали, що реакція країни на вирок була “істеричною”.

Британський депутат Роберт Дженрік сьогодні повідомив, що українська влада в пріоритетному порядку включить британських громадян Ейдена Асліна та Шона Піннера, які отримали від “днр” “вирок” у вигляді смертної кари, у список на обмін військовополонених.

Він додав, що це залежить від того, чи буде росія “продовжувати грати в ігри”, або ж дотримуватися міжнародного права.

Останнім часом дії путіна вказують на те, що він ігнорує закон міжнародного права, оскільки він протягом усього цього часу скоював воєнні злочини, – додав Дженрік.