Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон йде у відставку з посади депутата парламенту через звіт комітету у справі Partygate. 

Про це повідомляє іноземне видання The Guardian. 

Комітет з питань привілеїв Палати громад звинуватив експрем’єра в тому, що він знав про вечірки під час локдауну через ковід на Даунінг-стріт та умисно вводив парламент в оману. Борис Джонсон вважає, що автори звіту в справі ненадали жодних доказів цьому. 

“Звіт Комітету пронизаний неточностями та тхне упередженням. Їхня мета від самого початку полягала в тому, щоб звинуватити мене незалежно від фактів. Дуже сумно залишати парламент, принаймні на даний момент, я спантеличений і приголомшений”, – сказав Джонсон. 

Політик визнав, що ввів парламент в оману, але сказав, що робив це ненавмисно. 

Відставка Джонсона означає, що в його окрузі Аксбридж і Південний Райсліп оголошуються дострокові вибори. Із його заяви випливає, що він братиме у них участь. 

Нагадаємо, наприкінці 2021 року в пресі з’явилася ціла низка публікацій, в яких стверджувалося про вечірки на Даунінг-стріт, що відбувались в умовах суворого локдауну. Спершу Джонсон заперечував порушення, та потім був змушений визнати неправоту. 

Комітет з питань привілеїв Палати громад має повноваження тимчасово позбавляти мандата й навіть оголошувати повторні вибори в окрузі депутата, якого визнає винним.