За даними спеціалізованої оперативної групи «Заморозити та вилучити» (Freeze and Seize Task Force), з початку вторгнення рф в Україну ЄС вже заморозив активи російських та білоруських олігархів майже на 30 мільярдів євро, і ця робота триває.

Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

«Одним із завдань оперативної групи є встановлення зв’язку між власниками активів, включеними до санкційного списку ЄС, та злочинною діяльністю. Оперативна група запросила країни-члени надати дані щодо активів, заморожених на цей час. Хоча ця робота триває, більше половини країн-членів уже надали Єврокомісії таку інформацію, за якою вже замороженими є активи на суму 29,5 мільярда євро, включаючи таке майно, як кораблі, вертольоти, нерухомість, предмети мистецтва (які одні варті майже 6,7 мільярда євро). На додаток, були заблоковані майже 196 мільярдів євро у фінансових трансакціях», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сьогодні оперативна група «Заморозити та вилучити» проведе в Брюсселі чергову зустріч із запрошенням представників США й України, щоб погодити подальші заходи міжнародної співпраці між правоохоронними органами, залученими до імплементації санкцій проти росії.

Єврокомісія створила оперативну групу «Заморозити та вилучити» у березні 2022 року для покращення координації між країнами ЄС, а також з його міжнародними партнерами в імплементації санкцій проти російських і білоруських компаній та осіб. Наступна зустріч цієї структури відбудеться 22 квітня.

Також, влада Швейцарії в межах санкцій Європейського Союзу заблокувала російські активи у країні на суму близько 7,5 мільярда швейцарських франків (8,03 мільярда доларів).
Про це повідомив представник Державного секретаріату з економіки (SECO) Ервін Боллінжер.

«Наразі близько 7,5 мільярда швейцарських франків заблоковані на підставі санкцій проти росії», – сказав Боллінжер.

Зазначається, що йдеться про заморожені банківські рахунки та нерухомість у чотирьох кантонах Швейцарії.

Посадовець також зазначив, що в середу відбулася зустріч швейцарських та українських урядовців, на якій обговорювалося впровадження антиросійських санкцій.

«Не кожен росіянин потрапив під санкції. Наразі лише близько 900 осіб», – сказав Боллінжер.

Урядовець додав, що за оцінками, у банках країни зберігається близько 150-200 мільярдів швейцарських франків, які належать росіянам.

Окрім того, Бельгія заморозила російські фінансові активи на загальну суму понад 196 мільярдів євро.

Про це повідомляє The Brussels Times.

«Відповідно до європейських санкцій проти росії Бельгія заблокувала 196,4 мільярда євро російських фінансових транзакцій. Федеральний уряд Бельгії також заморозив активи у 2,7 мільярда євро, що належать 887 особам та 62 установам, які вказані у санкційному списку Європейського Союзу», – йдеться у публікації.

Водночас митні служби Бельгії стежать за дотриманням санкцій щодо товарів на території країни. Зокрема, у портах Бельгії були перевірені понад 23 тисячі контейнерів, і три з них, із предметами розкоші, що призначалися для росії, були вилучені.

Крім того, у порту “Зебрюгге” були затримані 1000 автомобілів високого класу, що призначалися для продажу в росії.

За даними Національного банку Бельгії, у 2017-2019 роках імпорт російських товарів до Бельгії складав, у середньому, суму у 1,5% від ВВП країни, або близько 6,7 мільярда євро щороку.