Відставка Олександра Данилюка з посади міністра фінансів відбулася, зокрема, в результаті ряду конфліктів із прем’єром-міністром Володимиром Гройсманом. Про це заявив сам Данилюк.

За словами екс-міністра, одне з перших його непорозумінь з прем’єром сталося вже у перший рік роботи нового уряду. 

«Одне з перших моїх непорозумінь з прем’єром відбулося, через те, що він не хотів робити трирічну бюджетну резолюцію у 2016 році. Я сказав, що для мене пріоритет – прозорий бюджет, який ми будемо вносити вчасно. У відповідь мені вказували на публічні ризики. Я це тоді протиснув, і від цього якість бюджетного процесу значно покращилася, а позиція уряду підсилилася. Прем'єр сам потім зрозумів важливість прозорості. Конфліктів було немало. І це не тому, що я їх люблю, просто я їх не боюся. В наших умовах люди, які бояться конфліктів, нічого не зроблять. Тому якщо я не можу досягнути результату через конструктивну роботу, я буду йти на загострення», – розповів він. 

Данилюк допустив можливість свого збереження на посаді у результаті домовленостей із Гройсманом, але він не став їх ініціювати. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Зрозуміло, що можливо було (залишитися на посаді після розмови із Гройсманом). Одна справа, якби в результаті цієї розмови ми вдвох стали б сильнішими, але. А я не хочу бути слабким міністром, який роздає гроші направо і наліво, тому що боїться за свою посаду», – заявив екс-міністр.

данилюк також розповів про можливу підтримку від президента у конфлікті із Гройсманом, відзначивши, що Петро Порошенко іноді критикував його. 

«Він (Порошенко) мені навіть деколи закидав, що я занадто технократ. Але я вважаю, що міністр фінансів у такій ситуації просто має бути нейтральним. Тому що навіть в публічній сфері відбувається постійне перетягування канату: прем’єр – президент, «Народний фронт» – БПП. Одні говорять, що підвищення зарплат для військовослужбовців – ініціатива президента, а «Народний фронт» заявляє, що це – їхня ініціатива. І ти дивишся на цей дитячий садок. Але насправді це перетягування є війною за ресурс. А я відповідав за гроші платників податків, а не БПП або «Народного фронту», – зауважив Данилюк.