Супрун має великий грант на телемедицину, і зараз вона просто відпрацьовує гроші, які отримала як «грантоїдка». А все, що стосується людей і того, чи стало їм легше і простіше достукатися до лікаря, її це не цікавить.

Про це в ефірі популярної програми заявив екс-заступник міністра охорони здоров’я України (2007-2008 рр.) Валерій Івасюк.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я України впровадило зміни щодо виписування рецептів пацієнтам. Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепту.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

Тобто відтепер пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений.

Колишній заступник міністра охорони здоров’я України Валерій Івасюк зазначив, що така програма телемедицини є чужою для України.

«Коли у людей немає за що купити ліків, то навіщо їм отримувати від комп’ютера правильний діагноз? Що вони мають робити із цим правильним діагнозом, якщо сам Гройсман підтвердив, що лише 40 % ліків можна отримати безкоштовно, а інші 60% – за невелику плату. Але за невелику плату для кого? Для Гройсмана? Тому все, що стосується тієї метушні довкола комп’ютеризації Національної системи охорони здоров’я – це ніщо. Передовсім треба подумати, а чи після нововведень людина отримує більш короткий чи більш довгий шлях від себе до лікаря. А зараз він є довгий. Навіть більше, на цьому шляху є багато перепон», – заявив Валерій Івасюк.

Гість програми переконаний, що в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун запроваджує електронну медицину з однієї простої причини:

«Супрун має великий грант на цю телемедицину, і зараз вона просто відпрацьовує гроші, які отримала як «грантоїдка». А все, що стосується людей і того, чи стало їм легше і простіше достукатися до лікаря, її це не цікавить», – підкреслив Івасюк.

Ба більше, додав гість програми, разом із Гройсманом Уляна Супрун руйнує те, що було напрацьовано в українській медицині.

«Зараз Супрун хоче прибрати лікарів із карет швидкої допомоги. За її задумом, там мають бути якість парамедики. Навіть водій буде надавати медичну допомогу. Але люди добрі, наші швидкі – суцільна іржа та непотріб. А заберіть звідти ще лікарів, вони перетвориться на «труповозки». От все це робить Гройсман і Супрун», – зазначив Валерій Івасюк.