На позачерговому засіданні Верховна Рада схвалила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту. Рішення підтримали 308 нардепів. Жоден політик не голосував проти.

Постанова набирає чинності з дня її ухвалення, 30 березня. Її текст направлять до національних урядів й парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.

Зауважимо, що народні депутати фракції “Опозиційна платформа – за життя” у повному складі покинули залу парламенту ще на початку позачергового засідання.

Хто не голосував за заяву:
“Слуга народу” – 9 нардепів;
“Європейська солідарність” – 1 нардепка;
“Батьківщина” – 3 нардепів;
“За майбутнє” – 8 нардепів;
“Довіра” – 1 нардеп;
“Голос” – 4 нардепів;
позафракційні – 1 нардепка.

Згідно із постановою, Верховна Рада “вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії і неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, повністю виконати свої міжнародні зобов’язання і вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує та фінансує”.

Народні депутати закликали “парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику Російської Федерації стосовно України, зокрема останню хвилю ескалації в зоні конфлікту”.

Парламентарії також закликають світову спільноту продовжити й посилити міжнародний політичний та економічний тиск на РФ із метою припинення агресії, виводу іноземних військ та озброєння з території України, повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

“Нинішня ескалація на Донбасі свідчить про продовження зухвалого ігнорування Російською Федерацією своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання конфлікту, зокрема Мінських домовленостей і домовленостей, досягнутих у межах “нормандського формату”… Сьогоднішні дії Росії фактично спрямовані на руйнування всіх зусиль із припинення конфлікту і мирної реінтеграції окупованих українських територій”, – наголошується в заяві.