693694

Росія перекидає війська до кордонів України і Білорусі вважаючи, що розміщення чотирьох батальйонів сил НАТО в країнах Балтії загрожує її безпеці.

Таку думку висловив в інтерв'ю "Радіо Свободі" російський військовий аналітик Олександр Гольц, передає Корупція Інфо.

"Це той варіант дій, який обрала Росія, вважаючи, що розміщення чотирьох батальйонів натовських сил на непостійній основі в країнах Балтії загрожує її безпеці, а також вважаючи, що Україна може загрожувати її безпеці. Ось це відповідь на таку загрозу, як вважає Росія", — прокоментував він питання, яку роль може виконувати перекидання військ Росії до кордону Білорусі та України.

При цьому, за словами Гольца, сьогодні ані Росія, ані НАТО не мають необхідних сил для ведення якихось масштабних військових дій один проти одного.

"Особливість ситуації полягає в тому, що сьогодні, завдяки 25 рокам відносно мирного життя в Європі, відбулися гігантські скорочення. І сьогодні ані Росія, ані НАТО не володіють необхідними силами для ведення якихось масштабних військових дій один проти одного. Тому ось ці бригади, які будуть перекинуті, вони швидше виконують політичне стримування, ніж військове. Істотної ролі у взаємному військовому стримуванні вони не виконують", — каже експерт.

"Якщо мати на увазі, що у європейській частині Росії є всього лише приблизно два десятки бригад, то ця передислокація – істотне посилення. Але говорити про військове посилення в термінах військового протистояння зараз більш-менш безглуздо. Це стосується як розгортання натовських батальйонів, так і передислокації російських бригад", — зазначив Гольц.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російське міноборони перекидає війська на Захід – з Єкатеринбурга до міста Клинці Брянської області та з Самари до Валуйків Бєлгородської області.