article_23814

«Стокгольмський інститут вивчення світу» представив результати дослідження рейтингу найбільших експортерів зброї за період із 2011 по 2015 рік. 


Зрозуміло, що лідерами рейтингу залишаються США і Росія, а з недавнього часу третє місце посів Китай. Тепер, завдяки тісним і плідним зв'язків із Пекіном, і Києву теж вдалося потрапити у топ-10. Так, 26% українського експорту припало на КНР, 12% ‒ на РФ, а 9,2% ‒ на Ефіопію. 

З огляду на розрив відносин із Росією, даний показник щодо РФ зміниться. У той же час Україна вже підписала контракти з новими партнерами, зокрема з Туреччиною і Саудівською Аравією. Не виключено, що в 2016 році таких партнерів стане ще більше. 

Станом на перший квартал 2016 року обсяг українського експорту зброї становить 2,6% від світового. При цьому Київ уже «наступає на п'яти» Римові, а якщо зовнішньополітичні обставини будуть сприятливі, то через два роки Україна зможе потрапити в першу світову п'ятірку. В усякому разі, внутрішні інтелектуальний і технічний потенціали є достатніми для зростання українського рейтингу на світовому ринку зброї.

b5OMZ3PZJ5c