Росія відмовилася екстрадувати екс-президента України Віктора Януковича за запитом Києва. Офіс генпрокурора планує подати ще запит російській стороні.

Про це повідомила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова в ефірі “Україна 24”.

“Ми подавали на екстрадицію (Януковича – ред.), але Російська Федерація нам відмовила. Ми ще будемо подавати на екстрадицію”, – сказала Венедіктова.

Вона також повідомила, що до державного бюджету України раніше надійшли гроші президента-втікача в сумі 1,5 млрд доларів. Однак з цього питання ще триває судовий розгляд. “1,5 млрд доларів “зайшли” до держбюджету. У нас йде судова справа щодо цих грошей”, – уточнила вона.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив, що у колишніх президента Віктора Януковича і прем’єр-міністра Миколи Азарова все ще можуть бути активи в Україні. За його словами, точна інформація про ці активи стане відома пізніше.

«Хто вам сказав, що у цих людей немає активів в Україні? Потрібно дуже уважно дивитися, що відбувається… Зараз, коли Кабінет міністрів і відомства відпрацюють по кожному з них, ви все побачите… Ви все побачите по кожному з цих суб’єктів, які потрапляють під санкції», – розповів чиновник.

За словами секретаря РНБО, санкції щодо колишніх президента і прем’єра не є популізмом. Данілов запевнив, що вони впливають.

«Якщо ви вважаєте, що на них це (санкції РНБО, – ред.) Не впливає, ви дуже помиляєтеся», – резюмував Данілов.