Росія хотіла б, щоб Білорусь відволікла хоча б частину сил і засобів України на себе.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що на території Білорусі зараз немає ударного угруповання, яке могло б здійснити новий наступ на Україну.

Про це він розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Так, Росія перекидає туди мобілізованих. Частина цих мобілізованих йдуть на ті чи інші полігони, інструктори їх навчають, а потім вони повертаються на Запорізький або Донецький напрямок. Туди перекидаються в основному елементи протиракетної і протиповітряної оборони. Це ракетні комплекси “Бук”, “Тор”, відповідно, ракетні комплекси С-300 і так далі. Тобто Білорусь зміцнює саме цю частину своєї оборони, як вони кажуть”, – зазначив він.

Подоляк також зазначив, що армія РБ проводить, імітаційні дії, коли переганяють збройні сили з одного полігону на інший. Таким чином вони імітують підвищену активність саме військового компоненту.

Крім того, він проаналізував ситуацію, що склалася в Білорусі, з точки зору інтересів України.

“По-перше, це все видно неозброєним оком, і не тільки нам. По-друге, наша розвідка активно відпрацьовує і оцінку психологічного стану, і оцінку боєздатності, і оцінку злагодженості і кількості або обсягу тієї чи іншої зброї. На сьогоднішній день є дані, які нам дозволяють судити про те, що ударних угруповань не створено. Критичного обсягу військовослужбовців не зібрано і так далі. Проте звичайно ж Білорусь може розглядатися як країна, яка повинна буде взяти участь у сухопутній операції для того, щоб розтягнути наші війська, і для того, щоб відвернути нашу увагу від пріоритетних напрямків – Запорізької, Донецької, Луганської або Херсонської. Безумовно, такі сценарії є”, – пояснив він.