На Луганщині найгарячішою ділянкою фронту залишається територія поблизу Сватового. Навколишню територію окупанти розстрілюють реактивною артилерією… Найбільше російської техніки зосереджено біля Сватового та Троїцького.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами, у невеликих селах поблизу Сватового і Кремінної росіяни виселили всіх жителів і розмістили там своїх військових.

Крім того, у Сєвєродонецьку та Рубіжному в пусті домівки також заселяють окупантів та колаборантів. Голова ОВА уточнив, що у пошуку пустих квартир загарбникам часто допомагають самі ж місцеві жителі.

“Люди можуть повернутися і побачити, що квартира вже кимось зайнята”, – додав він.

Водночас, за даними Гайдая, населенню окупанти розповідають, що запровадження воєнного стану на території так званої “ЛНР” є частиною процесу інтеграції до складу РФ і жодних нововведень для цивільного населення не буде.

“Окрім контролю за телефонними переговорами, повідомленнями в Інтернеті, перевірок поштових відправлень затримання на вулиці до 30 діб, офіційного обмеження виїзду, обшуку транспортних засобів, заборони страйків, обмеження вибору місця проживання, примусового відселення. Як-то кажуть: “Оснований для паники нет””, – пояснив ситуацію голова ОВА.

Контрнаступ ЗСУ на Луганщині сповільнився. Однак не тому, що росіяни зводять якісь “надпотужні” захисні споруди, а через те, що наші військові шукають слабкі місця в обороні окупантів.

Таку думку 24 каналу висловив колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Раніше повідомлялось про те, як росіяни ховатимуться від ЗСУ.

Ступак розповів, що наші війська намагаються знайти тонкіші місця в обороні росіяни, судячи з тієї тактики, яка вже виправдала себе. Не йти “стінка на стінку”, бо це велика дурниця, а накопичують сили, щоб пробивати слабкі місця. Десь відвертають увагу росіян, десь вимотують, розраховують, що вони знімуть сили з одних напрямків, перекинуть на інші.

Як це було на Харківському напрямку, коли росіяни зняли велике число своїх військових, затягнули їх у Херсон, а наші тим часом прорвались у Харківській області. Це був дійсно класний трюк,
– зазначив колишній співробітник СБУ.

Експерт Українського інституту майбутнього продовжив, що на Луганщині росіяни копають рівчаки механічним способом. Вони не дуже схожі на окопи, оскільки прямі, а не зигзагом, як у наших військових. Наші окопи такої форми захищають від того, якщо туди влучить снаряд, він уразить значно менше людей. Крім того, росіяни активно розставляють залізобетонні блоки.

“Як картинка, це виглядає круто. Для росіян, для глубинного народу це “вау оборона”. Однак по факту ці укріплення робляться військовими ПВК “Вагнера”. Ми ж знаємо, що з тих 8 тисяч людей, переважна кількість це ув’язнені. Тобто руками ув’язнених росіяни роблять усі ці споруди. Утім ці споруди не є великою перепоною для наших військових”, – зауважив він.

На початку жовтня українська влада підтвердила, що наші захисники почали деокупацію Луганської області. Втім, повертатися додому людям ще рано, зазначив очільник ОВА.

Сергій Гайдай попередив, що росіяни стягнули на Луганщину велику кількість мобілізованих та техніки. Для того, щоб унеможливити швидкий контрнаступ ЗСУ, окупанти підірвали декілька мостів.

Втім, очільник ОВА анонсував, що вже найближчим часом українці зможуть побачити результат роботи наших воїнів.

Російські загарбники оговтуються від успішного контрнаступу наших захисників на Луганщині, а українські воїни продовжують деокуповувати населені пункти та захоплюють ворожу техніку.