У Бахмуті, що на Донеччині, російські загарбники здійснюють фронтальні атаки на Збройні сили України і фактично вийшли на рівень річки Бахмутка.

Єдине правильне рішення – відведення ЗСУ за Бахмутку, розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в етері одного з телеканалів. За його словами, у разі відведення українських захисників ця річка фактично стане новою лінією оборони.

“…є так звані фронтальні атаки безпосередньо у самому місті Бахмут. Ворог фактично вийшов на рівень річки Бахмутка. Слід говорити про те, що відведення Збройних сил України за річку – це єдине правильне рішення”, – заявив експерт.

Снєгирьов додав, що біля Бахмута вороги атакують наших воїнів одночасно з трьох сторін і намагаються просунути українські війська в районі населених пунктів Берхівка – Ягідне у напрямку села Хромове. “Дане просування необхідне ворогові для безпосереднього контролю траси Бахмут – Часів Яр. Там є певні тактичні успіхи супротивника…”, – поділився він.

“Окупанти намагаються просунути ЗСУ у районі населених пунктів Берхівка, Ягідне у напрямку Хромове. Дане просування необхідне ворогові для контролю траси Бахмут-Часів Яр. Там є певні тактичні успіхи супротивника. Крім того, є так звані фронтальні атаки безпосередньо в самому місті Бахмут”, — заявив експерт.
За його словами, з іншого напрямку РФ намагається атакувати в районі траси Бахмут-Костянтинівка.

“Але тут є успішний характер контрнаступу Збройних сил України. Більше того, нам удалося відкинути супротивника на відстань до трьох кілометрів. Тобто траса використовується Збройними силами України для забезпечення матеріально-технічних потреб українського гарнізону. Ситуація складна, але не критична, як це намагаються подати окремі оглядачі. Ні про яке оперативне оточення Бахмута не йдеться”, — додав Снєгирьов.

Експерт також припустився можливості українського контрнаступу на цьому напрямі. За його словами, сьогодні оборона Бахмута дає можливість ЗСУ знекровити російські війська та позбавити їх бронетехніки.

У росіян низький професійний рівень, заявив Снєгирьов. А професіоналізм ЗСУ показує відповідно кількість втрат серед російських окупантів.

У той же час російські окупанти кидають всі доступні ресурси на Бахмутський плацдарм, одночасно з цим, інші плацдарми лишаються ослабленими. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Сили та засоби російських окупаційних військ сконцентровані в основній масі саме на Бахмутському плацдармі й зазнають там колосальних втрат. Ці втрати необхідно компенсувати як в особовому складі, так і в техніці. Тому для відновлення їхньої боєздатності постійно відправляють сили та засоби, але при цьому інші плацдарми серйозно просідають”, — сказав він.
За словами військового оглядача, у Запорізькій і Херсонській областях російські окупаційні підрозділи не мають достатньо матеріально-технічного забезпечення, щоб компенсувати свої ж втрати.

“Південний плацдарм сьогодні є одним із тих, у якому підрозділи мають найгіршу комплектацію як особового складу, так і техніки. Іноді в їхніх підрозділах нестача до 30% за технічною компонентою, це навіть не боєздатний підрозділ. Чому це відбувається? Тому що всю техніку й особовий склад відправляють у район Бахмута для компенсації — це ефект Бахмута, він усе стягує на себе. Решта плацдармів російських окупантів просідають. Регулярно відбувається процес ослаблення їхніх можливостей”, — підсумував Олександр Коваленко.