Під контролем сил оборони залишаються околиці міста Бахмут у південно-західній частині, також українці оборонці контролюють вхід у саме місто.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

По суті, наступальна активність ворога на Бахмутському напрямку зупинена. Так здається по новинах, що там затишшя. Але це не можна називати затишшям. Ворог збільшив кількість артилерійських обстрілів, тобто він змінює інструменти. Кількість обстрілів сьогодні співмірна з часами найважчих боїв за Бахмут.

Росіяни зараз займаються перегрупуванням і заміною “вагнерівців” на регулярні війська, проте українські військові всіляко заважають їм це робити.

Просування наших військ на флангах було призупинено декілька днів тому. Але це не означає, що вони стоять, вони виконують інші військові задачі, які ми не можемо оголошувати. Це задачі спрямовані на підвищення боєздатності наших військ.

Обидві сторони готуються та посилюються до подальших дій. Боротьба за цей напрямок триває.

Підрозділи ЗСУ трохи просунулися в районі Білогорівки Луганської області.

Водночас, російські окупанти, ймовірно, планують наступати на Хромове в Донецької області. Загарбники посилили артилерійські обстріли на цьому напрямку.

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що 31 травня росіяни здійснили обмежені наземні атаки навколо Бахмута.

Український Генштаб повідомив про безуспішні наступальні операції росіян поблизу Оріхового-Василівки та Білої Гори.

У свою чергу один з російських військових блогерів стверджував, що окупанти мають на меті захопити Хромово, щоб створити умови для майбутніх зусиль для просування в напрямку Краматорська. За його словами, загарбники посилили артилерійські удари в цьому напрямку.

Крім того, він стверджував, що бої тривають між Іванівським і Кліщіївкою, біля самої Кліщіївки тривають позиційні бої. За його словами, сили регулярної армії РФ, добровольчі формування і сили безпеки так званої “ДНР” займають позиції в Бахмуті, а “вагнерівці” продовжують свою постійну допомогу на місці.
Водночас підрозділи Збройних сил України трохи просунулися в районі Білогорівки Луганської області.

В області не припиняються бої. Найгарячішою точкою довгий час залишалося місто Бахмут.

Раніше ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив про захоплення міста після багатьох майже 10 місяців жорстоких боїв. Пізніше він анонсував виведення своїх найманців з міста і передачу контролю регулярним військам РФ.

У свою чергу представник східного угруповання військ Сергій Череватий повідомив, що РФ заводить у Бахмут десантно-штурмові та мотострілкові війська. При цьому на кілька днів окупанти припинили наступ.

Міський голова Бахмута Олексій Рева сказав, що окупанти стерли місто з лиця землі, перетворили його на “руїни та попіл”.

“Сьогодні Бахмут – це руїни та попіл. Складно усвідомлювати, що місто, яке ми так усі любили, окупанти просто стерли з лиця землі”, зазначив він.

Рева сказав, що після багатьох місяців війни у Бахмуті повністю знищена вся інфраструктура, не залишилось жодної вцілілої будівлі.

Він наголосив, що “ворог знищив усе”, перекресливши “життя десятків тисяч людей”.

Російські окупанти розпочали бої за місто Бахмут Донецької області 1 серпня 2022 року. Станом на 31 травня місто майже вщент знищене, але кровопролитні бої за нього тривають.

Щонайменше 204 людини, серед яких 4 дитини, загинули у Бахмуті Донецької області від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.