Оперативне командування “Південь” повідомило, що російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС, згодом ОВА підвердила цю інформацію. 

“Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. 

Всі служби працюють. Ситуація відстежується”, – повідомили в ОК Південь. 

У зв’язку з цим президент Володимир Зеленський скликає термінове засідання РНБО. 

“Президент України Володимир Зеленський у зв’язку з підривом дамби Каховського водосховища прийняв рішення про проведення екстреного засідання РНБО України”, – повідомив в соцмережах секретар РНБО Данілов. 

У Херсонській ОВА також повідомили, що підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел. 

Додамо й те, що в разі зниження рівня води Каховського водосховища – порушиться функціонування інфраструктури охолодження реакторів Запорізької АЕС. Це може загрожувати ядерною катастрофою.  

Руйнівні екологічні, гуманітарні, техногенні наслідки одного цього російського теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою.