Залежно від ситуації найближчий наступ російської армії можна очікувати не раніше весни — квітень-травень. Таку думку сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Весна — найімовірніший період можливого наступу [російської армії], виходячи з динаміки зосередження військ противника, яку ми спостерігаємо”, — сказав він.

Експерт зазначив, що наразі противник закінчує так звану початкову підготовку у складі новостворених або реформованих військових частин.

Але для проведення наступальних операцій і взагалі будь-яких активних дій, по-перше, необхідне ще бойове злагодження, взаємодія різних рівнів військ.

“А це вимагає проведення певної кількості навчань, тренувань і тестування цієї взаємодії”, — пояснив Грабський.

По-друге, російська система логістики не зазнала серйозних змін і здійснюється в тому ж темпі, “як ми спостерігали протягом минулого року”.

“А це теж серйозний обмежувальний фактор, який змушує противника переносити дату наступу”, — додав експерт.

Тому Грабський відразу критично ставився до інформації інших експертів із приводу російського наступу в січні-лютому.

“Скоріше це може бути квітень-травень. Виходячи з температурних показників, появи так званої зеленки, яка дозволить росіянам традиційно використовувати її для прикриття своїх дій. Хто знає, може, і вдасться додавити своїх білоруських маріонеток, щоб вони теж вступили вже в наземну фазу операції. Тому будемо спостерігати за тим, як розвиватиметься ситуація”, — підсумував він.

Варто зазначити, що німецький уряд також очікує повторного наступу Росії на Україну наступного року.

У новому листі уряду Німеччини йдеться, що припускається великий російський наступ у квітні 2023-го.

Німецьке видання Neue Zürcher Zeitung, посилаючись на стратегічний документ уряду Німеччини, вказує, що наступного року можна очікувати жорстку контратаку російських військ.

Міноборони Німеччини бачить можливість контрнаступу Росії у квітні 2023 року. Можливі два сценарії. Про це також повідомляє Фокус. Відповідно, частиною військової стратегії можуть бути прицільні ракетні атаки по критичній інфраструктурі, в тому числі з використанням безпілотників.

Однак за даними британських спецслужб, великого наступу очікувати не варто.

В одному із названих Німеччиною сценаріїв, до російського наступу будуть втягнуті білоруські військові.

Експерти давно побоюються, що союзник Путіна може втрутитися у війну. Проте поки що Лукашенко стримується.

Дійсно, якби білоруські війська стояли на кордоні з Україною, захисникам довелося б розділитися, щоб відбити можливе вторгнення з півночі. Проте Лукашенко, швидше за все, не буде безпосередньо втручатися у війну, а максимум розгорне погрозливі жести своєї армії, бо внутрішньополітичний тиск на правителя видається занадто великим. Проте мета першого сценарію російського наступу – взяти Донбас під повний контроль.

Якщо за першим сценарієм білоруські солдати розглядаються як загроза для українців у разі російського наступу, то за другим сценарієм вирішальними у війні можуть стати солдати Лукашенка. Однак така можливість вважається досить малоймовірною. Відповідно, Путін хотів би завоювати всю Україну у війні на два фронти. 

За цим сценарієм Білорусь йшла б на Київ, а російські війська наступали б по Донбасу.Стратегія вимагала б загальної мобілізації в Росії, оскільки російська армія вже була значно ослаблена війною в Україні й потребувала б більше солдатів.

Кажуть, що вже зараз є ознаки того, що армія Путіна знову розбиває табори в Білорусі. Хоча вторгнення вважається малоймовірним, розвиток подій можна принаймні розглядати як ознаки зміни у війні в Україні.

Неважливо, чи здійсняться сценарії Міноборони Німеччини: після майже десяти місяців стає зрозуміло, що війна в Україні зраз наступає переломний момент. Те, як Захід і Україна позиціонуватимуть себе найближчими тижнями, буде вирішальним. Як зазначає газета, це також свідчить про те, що Путін або вплив Росії більше не можуть становити таку велику загрозу для НАТО.