3 листопада український лідер Володимир Зеленський провів екстрену зустріч з очільником Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером. Президент країни подякував главі МКЧХ за візит до України, а також за бажання відвідати Донбас з обох боків лінії розмежування.
Окрім того, глава держави попросив Міжнародний комітет Червоного Хреста допомогти з отриманням списків від іншої сторони для пришвидшення обміну за формулою “всіх на всіх”.
Про це інформує сайт Офісу президента.
“Щоб відчути, що відбувається на Донбасі, треба бути там. Важливо те, що ви розумієте, що треба бути по обидві сторони контактної лінії”, – наголосив Володимир Зеленський.
Окрім того, український лідер щиро подякував Петеру Мауреру за постійну гуманітарну допомогу, яку нашій країні надає Червоний Хрест. За словами президента, вона була дуже важливою для українців після початку пандемії COVID-19. Також Володимир Зеленський відзначив допомогу МКЧХ у роботі підприємства “Вода Донбасу”, яке забезпечує питною водою українців по обидва боки лінії розмежування.
У свою чергу очільник МКЧХ Петер Маурер звернув увагу на те, що Україна є найважливішою в операційній діяльності Червоного Хреста серед усіх країн Європи та восьмою за обсягом роботи цієї організації у світі. Міжнародний комітет продовжить робити усе можливе для допомоги українському народові.
Він розповів, що планує візит на Донбас, зокрема на окуповану його частину, щоб побачити реальну ситуацію у регіоні.
“Хочу наголосити на відданості продовжувати нашу діяльність в Україні та допомагати цивільному населенню”, – наголосив Петер Маурер. Також президент країни подякував за координацію МКЧХ у попередніх процесах взаємного звільнення полонених і попросив Червоний Хрест сприяти в отриманні списків людей від іншої сторони для пришвидшення обміну за формулою “всіх на всіх”.
Петер Маурер звернув увагу на те, що наразі саме ці питання є пріоритетними для організації, яку він очолює.
Крім того, сторони обговорили процес розмінування на Донбасі. Президент МКЧХ наголосив, що Україна – одна з найбільш замінованих територій світу, і це матиме вплив на багато років уперед. Тому комітет візьме участь у протимінній діяльності на її територіях.
Як повідомлялося, нещодавно Леонід Кравчук заявив, що після завершення історії щодо постанови Верховної Ради про місцеві вибори, яка блокувала роботу ТКГ, команда російського президента Володимира Путіна та представники ОРДЛО запропонували ідею “дорожньої карти”.