У кулуарах пішли чутки, що з Офісу Президента дзвонили губернатору Миколаєва з питанням, чи точно у них немає жодного хворого на вірус.

Губернатор натяк зрозумів, що він занадто «перегинає» зі своїм піаром і «вислужуванням». Уже відомо, що до Миколаєва приїдуть фахівці МОЗ з перевіркою. Перевірятимуть, чи правильно в Миколаєві роблять тести, а також чи робили їх всім, хто цього потребував, – пише анонімний телеграм канал “Жінка з косою”.

Само собою президент Зеленський не міг не відреагувати на цей скандал, адже це як мінімум може загрожувати безпеці цілої області і країни загалом. Ось що він заявив.

“Глава Миколаївської ОДА повідомив, що зараз в обласній інфекційній лікарні знаходиться дев’ять пацієнтів з підозрою на вірус. Але поки жоден тест не показав позитивного результату. Учасники наради вирішили направити у Миколаївську область перевірку з Міністерства охорони здоров’я, щоб переконатися в правильності проведення тестів, – говориться в повідомленні.

У то же час, за словами головного санепідеміолога Ляшка, феномен Миколаївської області буде детально розглянуто – чому саме там не зареєстровано випадків.

“Потрібно з’ясувати, чи це реальна картина, чи є порушення алгоритмів”, – додав Віктор Ляшко.

Що цікаво, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич стверджує, що готовий до перевірки МОЗ

Він заявив, що очікує перевірку з Міністверства охорони здоров’я, яка запланована у зв’язку з тим, що в області офіційно не зареєстровано жодного випадку вірусу.

«МОЗ підозрює, що ми робимо щось неправильно, що приховуємо, можливо, реальну ситуацію із захворюваннями на вірус. Тому наприкінці цього або на початку наступного тижня до нас приїде спеціальна комісія фахівців, яка перевірятиме наші дії. Ми їх чекаємо, нам приховувати нічого», — сказав він.

За словами мера, в Миколаєві щодоби помирає від 10 до 16 осіб з різних причин, однак цей рівень смертності нічим не відрізняється від минулих років.

Відповідаючи на запитання, в чому секрет відсутності заражених в області, він сказав:

“Ніякого секрету немає. Ми працюємо на випередження. Почали працювати ще з січня. Завдяки підтримці президента і уряду ми зробили кроки на випередження, які сьогодні дали результат. Ми проводимо дуже серйозну інформаційну політику щодо карантинних заходів. Щодня ми на зв’язку з районами”.

“Ми робимо акцент на карантинних заходах. Доносимо інформацію до людей, щоб вони максимально дотримувалися правил карантину, залишалися вдома”. В області закрито більшість ринків, “працюють лише кілька ринків, бо людям потрібно десь закуповувати продукти харчування”, – розповів чиновник.

“Відпрацьовуємо додаткові заходи, які мають волонтерське коріння, щодо підтримки медиків та інших працівників критичної інфраструктури”, – додав він.