У районах Бахмута та Авдіївки, Вугледара, Сватового та Кремінної ЗСУ знищують засоби противника та особовий склад. Це підриває наступальну операцію РФ.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він зазначив, що в Луганській і Донецькій областях ЗСУ знищують професійні частини російської армії, зокрема повітряно-десантні війська і морську піхоту. Також великих втрат зазнає ПВК “Вагнер”.

“Противник уже не може проводити активно наступальну операцію навіть локального типу. Настає наш час. Ми до цього часу готувалися, готували операції не тільки із захисту Бахмута, посилення позицій, а й контрудари флангів, у деякій ситуації по інших секторах, особливо в Кремінній, наприклад, у Вугледарі, де додатково було знищено сили противника, які могли б залучити для наступу на Бахмут та інші регіони Донецької області”, — повідомив Маломуж.

Експерт вважає, що в найближчий тиждень-півтора ЗСУ можуть завдати ударів по противнику в районі Бахмута і навіть взяти в оточення окремі угруповання.

“Наступна ситуація — це дуже чітке зміцнення позицій на Авдіївському напрямку, де противник хоче створювати альтернативні рухи, підтягнути наші сили туди з Бахмутського напрямку, щоб ми не могли проводити контрудари. Але там посилюються позиції. Ми маємо і переваги в низці напрямків. І це створює умови підтягування великих сил противника”, — висловив він думку.

За словами Маломужа, захоплення Вугледара російськими окупантами провалилося, армія РФ концентрує в районі цього населеного пункту нові сили, підтягує до нього добровольців, проте деякі частини супротивника за цим напрямком відмовилися воювати.

“Тому зараз уже припускаємо, що створення умов для контрнаступу, поки що тактичного рівня, є реальним найближчим часом, і це, звісно, передумова створення плацдарму для великих наступальних операцій”, — заявив експерт.

Він додав, що українські захисники зараз мають потужний заслін і потенціал для контрнаступу.

Збройні сили України продовдують контратакувати у районі Бахмута. Водночас російський наступ на місто слабшає — він втрачає колишню динаміку, частково через те, що деякі підрозділи армії РФ перекинуто в інші сектори. Про це повідомили в британській розвідці.

У зведенні зазначено, що останніми днями українські Сили оборони провели локальну контратаку на захід від Бахмута, що, імовірно, послабить тиск на маршрут постачання, що перебуває під загрозою, трасою H32.

Водночас аналітики зауважують, що бої навколо центру міста ще тривають, і українська оборона все ще залишається під загрозою оточення з півночі та півдня.

“Тим не менш, існує реальна ймовірність того, що наступ російських військ на місто втрачає колишню обмежену динаміку, частково через те, що деякі підрозділи Міноборони Росії були перекинуті в інші сектори”, — йдеться в повідомленні британського Міністерства оборони.

Командир 30 окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького полковник Володимир Сіленко вважає, що Бахмут виконав своє завдання на 200%.

За його словами, Бахмут є політичною ціллю для диктатора Володимира Путіна, а саме місто виконало своє військове завдання на 200%.

“Це форпост, який росіяни намагаються взяти, застосовуючи тактику штурмових груп по 10-15 осіб. З досвіду роботи на цьому напрямку окупанти застосовують артилерію навіть по своїх штурмових групах, коли їх зупиняють наші підрозділи”, — сказав Сіленко.

Воєначальник зазначив, що не можна недооцінювати окупантів, оскільки вони застосовують різну тактику, і якщо мають успіх, то вдаряють штурмовою групою та нарощують зусилля, а у разі невдачі переходять на іншу ділянку.

“А якщо взагалі говорити про їхнє командування, то це генерали радянських часів. У нас переважно молоді офіцери та генерали, більш креативні та з досвідом взаємодії з НАТО. Росіяни вже відчули на собі роботу зброї, яку нам надають партнери”, — резюмував він.