Як відомо, російський диктатор Владімір Путін нещодавно заявив, що РФ нібито має намір розмістити ядерну зброю в Білорусі.

Як заявив президент країни-агресора пропагандистам, приводом для цього стала заява Великобританії про передачу Україні боєприпасів зі збідненим ураном.

У свою чергу голова парламентської фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія оцінив ситуацію щодо ймовірної загрози з боку Білорусі в контексті заявлених країною-агресором РФ планів розміщення там тактичної ядерної зброї.

В інтерв’ю Sky News він підкреслив, що поки немає серйозних загроз після ядерного шантажу, озвученого диктатором Володимиром Путіним.

При цьому він підкреслив, що його досвід показує, що статися може що завгодно, а при ймовірному наступі з боку Білорусі Україна отримає “другий фронт”.

Арахамія додав, що якщо Росія все ж таки зважиться розмістити ТЯЗ в Білорусі, то в Україні доведеться посилювати мобілізацію громадян і набирати ще більшу кількість людей в армію.

“Доведеться посилювати мобілізацію і набирати ще більше людей в армію, потрібно сформувати ще 8 бригад, щоб контролювати кордон з Білоруссю”, — резюмував “слуга народу”.

Додамо: якщо Російська Федерація розмістить тактичну ядерну зброю на території Республіки Білорусь, це становитиме загрозу для самих білорусів. В першу чергу, з огляду на незадовільний стан військово-промислового комплексу (ВПК) РФ. Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань безпеки Іван Варченко.

“Заява Путіна щодо ядерної зброї, яку він хоче розмістити на території Білорусі, це реалізація російської політики, яка спирається на бажання залякати всіх тих, хто її чує”, — сказав він.

Варченко наголосив, що для народу Білорусі таке рішення є прямою загрозою для життя з огляду на те, що стан ядерних боєголовок з великою ймовірністю є незадовільним.

“Як ви думаєте, громадяни Білорусі, коли у вас щось абсолютно випадково вибухне з цих ядерних боєголовок, які Росія розмістить біля ваших міст, про що буде говорити Росія, як буде виправдовуватися перед вами? Звичайно ж, вона буде знову брехати і шукати якісь причини… Але тільки не те що російська корупція, жадібність і обман призвели до того, що ВПК, зокрема і ядерне озброєння, перебувають в абсолютно незадовільному стані. І я, панове білоруси, дуже б задумався над тим, аплодувати чи не аплодувати тому, що ви начебто станете сильнішими через те, що у вас будуть розміщені ядерні боєголовки Росії”, — акцентував Іван Варченко.

В той же час експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко зазначив, що не бачить військової необхідності розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі.

“По-перше, застосування ядерної зброї на території України або на території іншої країни, яка має кордони з Білоруссю, малоймовірне. По-друге, навіть якщо це трапиться, то різниці застосовувати її з території Росії чи Білорусі для Росії немає, тому що дистанції — дуже невеликі”, — заявив Риженко.
За його словами, якщо в Кремлі ухвалять рішення застосувати тактичну ядерну зброю, то її можуть застосувати й з території РФ.

“З військової точки зору розміщувати її в Білорусі сенсу немає. Це, швидше за все, такий політичний крок, такий політичний шантаж для того, щоб показати, що ми можемо таке зробити. Але це знову ж таки, в контексті того, що була інформація про передачу Україні снарядів зі збідненим ураном”, — вважає експерт.