Окупанти направили в Бахмут дуже велику кількість своїх сил та резервів. Бахмут – це горда фортеця, за утримання якої українські захисники втратили тисячі життів, але зламали хребет цій імперії. 

Про це розповів український військовий Георгій з розвідгрупи “Дике поле” у складі батальйону “Вовки Да Вінчі”.  

За його словами, для окупантів завоювання Бахмута стало принципом, але наша оборона була стійкою. 
 
За словами військового, він не може сказати, що наші захисники перемогли загарбників, але їх виснажили. Бахмут – це логістичний центр сходження двох доріг. Він географічно розташований в зоні, де є спуски та підйоми. Наразі там ведеться піхотна війна. 

Зараз тактика окупантів стандартна: “м’ясні хвилі” вагнерівців, але прикриті артилерією та дронами. 

У самому ж Бахмуті тактика ворога – штурмова. Штурми “Вагнера” відбуваються будинок за будинком. Вони йдуть по 7 – 10 осіб, агресивно рвуться вперед та зачищають, закидаючи квартали, де є наші війська, артою. Знищують будинки, що можуть слугувати фортецею, за допомогою літаків, які вже давно скидають керовані бомби, – розповів Георгій. 

Він наголосив, що за Бахмут російські терористи боролись дуже довго. На сьогодні місто не впало. 

“Бо це горда фортеця, за утримання якої ми втратили тисячі життів, але зламали хребет цій імперії. Вона все ж впаде повністю у своїй останній війні. І зупинить її саме Україна”, – додав воїн. 

Водночас військовий експерт Олександр Коваленко зазначив, що станом на 9 травня, Сили оборони України продовжують тримати контроль над західним сектором Бахмута. 

За його словами, росіяни зараз збільшили тиск із використанням різноманітних засобів ураження. 

“Ми бачимо вже і фосфорні боєприпаси. Але це не надає їм критичної переваги, щоб повністю змінити ситуацію в місті на свою користь. Сили оборони України тримають свої позиції, росіяни намагаються перерізати основні логістичні артерії як за містом, так і в самому місті”, – додав він. 

Коваленко також повідомив, що ворог намагається діяти по вулиці Чайковського, перезахопити перехрестя Чайковського і Ювілейної, а також просуватися безпосередньо в самому секторі з багатоповерховою забудовою. 

“Саму забудову вони знищують авіаційними ударами, планувальними бомбами, щоб зменшити можливість ведення ефективної оборони. Проте ЗСУ продовжують тримати свої позиції, – зазначив Коваленко. 

В свою чергу військовий експерт Роман Світан зазначив, що є декілька ділянок в районі Бахмута, на яких Сили оборони України за допомогою артилерії, змусили росіян відійти з позицій — особливо по флангах зі сторони Костянтинівки та Сіверська у росіян немає хорошої лінії оборони. 

Російські окупанти не змогли до 9 травня захопити Бахмут, а українські захисники натомість тепер мають успіхи, змушуючи окупантів відходити з позицій.  

За його словами, окупанти ризикують потрапити в оточення, якщо їхні фланги в районі міста-фортеці знищать Сили оборони. 

“Є декілька ділянок, на яких українські війська за допомогою артилерії, змусили росіян відійти з позицій. В районі Бахмута й особливо по флангах зі сторони Костянтинівки та Сіверська у росіян немає хорошої лінії оборони. Тому, звісно, коли завдають потужних ударів з артилерії, а саме так зараз працюють ЗСУ, то деякі роти та батальйони відходять з позицій, справді оголюючи фланги”,– розповів Роман Світан. 

На його думку, українські захисники можуть і не заходити на ворожі позиції. Вони вже встигли посіяти “мандраж” серед окупантів, оскільки ті розуміють, що якщо українські війська справді підуть в наступ по флангах, то все Бахмутсько-Соледарське угруповання ризикує опинитися в оточенні. 

“Вони прекрасно розуміють, що з ними ніхто довго возитись не буде. Кількість сил та засобів, які зараз перебувають від Костянтинівки до Сіверська, є набагато більшою того угруповання, яке зараз працює в районі Бахмута”, – підкреслив Світан.