Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомляють, що Сили оборони продовжують просування під Бахмутом, а також мають певні успіхи в Донецькій та Запорізькій областях.

У звіті фахівців з ISW зазначається, що українські війська продовжували контрнаступальні операції щонайменше на чотирьох ділянках фронту 9 червня.

Міністерство оборони  Росії заявило, що російські війська відбили обмежені та локалізовані наземні атаки українських військ у районі Кремінної.

У той же час українські офіційні особи заявили, що українські війська просунулися на 1,2 кілометра в ході продовження наступальних операцій під Бахмутом 8 червня.

Крім того, Сили оборони продовжили обмежені контрнаступальні операції на заході Донецької області поблизу кордону Донецької та Запорізької областей 9 червня і досягли тактичних успіхів у цьому районі.

Українські сили також продовжили наземні атаки на заході Запорізької області в ніч з 8 на 9 червня і вдень 9 червня, і російське джерело припустило, що українські сили досягли певних успіхів під час цих атак.

Аналітики вказують, що українські офіційні особи прямо визнали, що українські війська очікують втрат техніки під час контрнаступальних операцій.

На думку експертів, структура російського командування, що відповідає за війну в південних регіонах України, є нечіткою і, ймовірно, дублює одна одну.

Проаналізувавши заяви російських військових і їхні дії, аналітики прийшли до висновку: командні відносини між цими чотирма військовими керівниками РФ – Романчуком, Теплінським, Кузовлєвим і Герасимовим, –  яких називають головними відповідальними за російські війська в цьому регіоні, залишаються незрозумілими.

Білий дім повідомив 9 червня, що Іран допомагає Росії побудувати завод з виробництва безпілотників у Татарстані, Росія, підкреслюючи зростаючу військову співпрацю між Тегераном і Москвою, незважаючи на західні санкції.

В Інституті вивчення війни зауважують, що начальник російського Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов 9 червня обговорив посилення російсько-китайського військового співробітництва з начальником об’єднаного відділу штабу Центральної військової комісії Китаю Лю Чженлі.

Також зазначимо, що події на українському фронті прокоментував начальник розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг.

Він підтвердив, що наразі бої йдуть у тому числі навколо багатостраждального міста-фортеці Бахмута, але інтенсивність бойових дій особливо сильно зросла в Запорізькій області.

За словами естонського офіцера, основного удару в контрнаступі поки не завдано, наймовірніше, йдеться про пошук можливих точок прориву оборони.

“Але може трапитися і так, що ми не побачимо такого масштабного і величезного наступу, який ми бачили в Харкові минулої осені. Визнаймо, у Збройних сил Російської Федерації теж були останні дев’ять місяців на підготовку. Пошук місць для такого прориву може зайняти багато часу”, – цитує слова військового ERR.

При цьому Гросберг зауважив, що Збройним Силам України також необхідно зміцнювати свої крила і фланги.

Розвідник не поспішає стверджувати, що справжній контрнаступ буде такого ж масштабу і ефекту, як, наприклад, Харківська операція.

“Ця наступальна операція, безумовно, буде складнішою, багатограннішою, ніж це було на Харківському напрямку восени… Все залежить від того, де буде знайдено, так би мовити, точку перелому, на яку зможуть натиснути. Я думаю, що можливості є по всьому фронту”, – підкреслив полковник Гросберг.