Тихоокеанський флот Росії підняли за тривогою у повному складі, його приводять у вищий ступінь боєготовності в рамках раптової перевірки за наказом міністра оборони Сергія Шойгу. Про це повідомляє пропагандистська прес-служба Міноборони РФ.

“Основна мета [раптової перевірки] – нібито нарощування здатності вирішувати завдання з відбиття агресії ймовірного противника”, – йдеться в повідомленні.

В ході перевірки вже заплановані ракетні пуски по корабельних ударних групах і наземних об’єктах умовного противника. У навчаннях також задіють дальню авіацію і стратегічні підводні човни.

“В ході перевірки Тихоокеанського флоту необхідно відпрацювати дії з відбиття висадки противника на південні Курильські острови і Сахалін. Флоту потрібно відпрацювати, як не допустити розгортання сил противника в оперативно важливому районі Тихого океану, південній частині Охотського моря”, – заявив Шойгу.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну японці почали активніше вимагати повернення Курильських островів, які з 1945 року перебувають під контролем Москви. Восени минулого року Україна офіційно визнала їх окупованою частиною Японії.